Перемовини України з РФ — коли будуть зняті з паузи та на яких умовах: думки та оцінки (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: dnepr.express

Офіційні переговори України з Росією припинилися наприкінці травня. Тоді президент Володимир Зеленський заявив, що вони на паузі через те, що РФ не готова домовлятися на компромісних умовах, не припиняє чинити воєнні злочини та вбивства. Весь цей час в інформаційному полі пропагандисти Кремля заявляли, що Росія нібито пропонує переговори, але Україна їх відкидає. Українська сторона вкотре назвала умови, за яких можна буде знову сісти за стіл перемовин — серед них, зокрема, негайне припинення вогню, інформує "Дом".

США, як й інші країни-партнери, не підштовхуватимуть Україну до переговорів з російським агресором, — заявили в Білому домі. Додавши, що цього не станеться, навіть якщо адміністрація президента Байдена визнає переговори необхідними.

"Президент Зеленський сам визначатиме, як вирішуватиметься питання про перемогу, коли і на яких умовах. А ми робитимемо все, щоб він міг досягти успіхів на полі бою, щоб міг досягти успіхів за столом переговорів. Але навіть президент Зеленський скаже вам, що зараз не час для таких дискусій", — заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі в інтерв'ю Fox News.

Кремлівська пропаганда нерідко маніпулює темою переговорів. Там заявляють, що нібито Україна не готова до діалогу, а отже, "мир їй не потрібен". Днями спікер Кремля Дмитро Пєсков взагалі заявив, що Україна вже може прийняти умови Російської Федерації. Сісти за стіл переговорів та закріпити домовленості на папері. Які саме умови він мав на увазі — не уточнювалося.

4 липня у якості реакції на ці слова радник глави Офісу президента Михайло Подоляк назвав перелік умов для Росії, після виконання яких можна буде про щось говорити.

"Негайне припинення вогню. Виведення z-військ з України. Повернення викрадених громадян. Видача воєнних злочинців. Механізм репарацій. Визнання суверенних прав України. Російська сторона чудово знає наші умови", — заявив Подоляк.

Найважливіше у цій війні — уникати оманливого вибору між швидким миром та справедливістю, адже це лише допомагає Путіну. Потрібні умови, які можуть прийняти обидві сторони, — пише в авторській статті для The Guardian екскерівник апарату прем'єр-міністраВеликої Британії, дипломат Джонатан Пауелл.

На його думку, "нав'язувати умови країні можна лише в тому випадку, якщо ви вторгнетесь та завоюєте її".

"Інакше навіть "переможцям" доведеться домовлятися, як у Версалі у 1919 році. І, оскільки ніхто не пропонує, щоб Україна вторглася до Росії, Володимир Зеленський має рацію, стверджуючи, що ця війна має закінчитися шляхом переговорів. Міцний мир настане лише у тому випадку, якщо ми не залишимо Росію, що плекає образу, ізольовану і чекає наступної можливості для вторгнення", — сказав дипломат.

Він також вважає, що президент РФ зараз не готовий до серйозних переговорів. Але ситуація може змінитися залежно від його розрахунку після битви на Донбасі, яка нині триває.

"Ранні російсько-українські переговори були надто зосереджені на вимогах Росії щодо території та нейтралітету України. Новий порядок денний має бути збалансований з пріоритетами України: правосуддя за скоєні злочини, відновлення країни та визнання територіальної цілісності України", — наголосив Джонатан Пауелл.

Зараз для переговорів точно не час. Причина — ситуація на фронті і воєнні злочини російської армії, які не припиняються, стверджує глава переговорної групи з Росією Давид Арахамія.

На його думку, до переговорів можна буде повернутися у серпні, після контратак, які планують ЗСУ. А поки що всі нескінченні пропозиції до відновлення діалогу, що надходять від Російської Федерації, на його думку, не більше ніж спроба створити враження готовності домовлятися.

"Наша переговорна позиція справді зараз досить слабка, тому ми не хочемо сидіти за столом, якщо ми в такій позиції. Нам потрібно змінити її", — заявив голова української делегації на переговорах з Росією, голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Переговори України та Росії поки що не дали жодних результатів ані в Білорусі, ані в Туреччині. Тому відповідно до рішення президента Зеленського перемовини на паузі з кінця травня.

Серед запропонованих раніше умов від України — виведення окупаційних російських військ, питання Криму, яке вирішуватиметься протягом 15 років на двосторонніх переговорах, питання Донбасу — на переговорах Зеленського та Путіна. Гарантії безпеки від партнерів у разі повторного вторгнення. І, звичайно ж, насамперед, референдум, на якому народ України визначить умови, на які готовий піти.

Читайте також: США зроблять усе, щоб Україна за столом переговорів з РФ мала сильні позиції, — Калан

Медіа-партнери
Прямий ефір