Пауза у перемовному процесі: коли Україна та Росія відновлять діалог (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: kyrtag.kg

Переговори між Києвом та Москвою — на паузі. Відновити їх, за словами президента України Володимира Зеленського, зможе лише відведення російських військ на позиції до повномасштабного вторгнення – 23 лютого. У Кремлі такі умови називають неконструктивними, інформує "Дом".

Діалог із кремлівською владою рано чи пізно відбудеться. Про це заявив президент України під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. Однак поки що для цього є мало передумов. За словами Володимира Зеленського, президент Росії Володимир Путін перебуває в інформаційному вакуумі та не готовий до конструктивних рішень.

"У будь-якому разі, я впевнений, буде мир. І буде стіл переговорів, і буде точно мир. Питання: з ким Україна домовлятиметься? Питання: з яким президентом Росії домовлятиметься Україна? І це також залежить від бажання чинного президента Росії", — Заявив Володимир Зеленський.

Тим часом експерти стверджують, що сьогодні дипломатія ефективна лише у питаннях обміну полоненими та звільнення українських захисників, як це було з бійцями з "Азовсталі".

Те, з чим Україна сяде за стіл переговорів, зараз вирішується виключно на полі бою, упевнені вони.

А ось Росії переговори зараз зовсім невигідні через відсутність великих перемог, а українські Збройні сили тим часом продовжать звільняти окуповані населені пункти.

"Поки не створено певних передумов, а ці передумови — це, перш за все, те, що відбувається на полі бою. Я впевнений у тому, що після того, як черговий, третій, чи не знаю, який план Росії щодо знищення великого угруповання російських військ на Донбасі провалиться, тоді їм доведеться думати, яким чином завершувати цю війну... І, безумовно, тоді нова реальність може дещо підштовхнути росіян до більш обмеженого списку вимог, які вони мають до України, а в України, за великим рахунком, немає жодних вимог до Росії як таких, оскільки ми хочемо повернути те, що належить українському народу, українській державі", — вважає дипломат, експерт з питань зовнішньої політики та безпекової політики Центру оборонних стратегій Олександр Хара.

Сьогоднішня Росія розуміє лише мову сили, упевнені експерти. І Україна разом зі своїми західними партнерами має зробити все, щоб запобігти бажанню Кремля нападати на суверенну державу в майбутньому.

"У той час, коли українські військові б'ють їх, знищують, викидають із окупованих міст, коли почали наступати вночі, настає такий момент, коли росіяни починають спрощувати умови, зменшувати свої бажання, частково від бажань взагалі відмовлятися. Тому для України зараз дуже важливо відстояти себе у дипломатичному середовищі та у військовому. І тут є велике бажання поєднати всі можливості і завдати удару по Росії. І у військовій частині, і в дипломатичній завершити ту справу, яку росіяни розпочали на нашій території", — каже політолог, директор аналітичного центру Політика" Микола Давидюк.

Основною метою переговорів після повернення на позиції 23 лютого стане деокупація Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

Експерти впевнені, що мирний сценарій має право на існування. Адже відчувши силу, Москва може відступити під тиском України та Заходу, а за допомогою пропагандистів продасть це внутрішньому споживачеві як перемогу. І спробує зберегти Путіну обличчя.

"Його влада базується на іміджі найсильнішого лідера, фюрера російського світу. І, безумовно, це буде удар по його владі. Але я не говорю про Путіна, тому що Путін — це не назавжди. Це перший момент. Другий момент: ми бачимо, що Росію можна бити. І третій момент: поки не повернуться всі території, і це завдання української дипломатії, щоб зберігався тиск, — ізоляція та санкції щодо Росії", — висловив свою думку Олександр Хара.

В Європі тим часом уже обговорюють, яким буде новий світовий устрій після перемоги України. І у гарантіях безпеки, і у відновленні країни Україні є на кого розраховувати.

Читайте також:  Перемовини з РФ треба вести, але на умовах України, — Гербст (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір