Пасажиропотік і модернізація "Укрзалізниці": "5 вопросов на злобу дня" з Олександром Шевченком

"Укрзалізниця". Фото: vesti.ua

Перед травневими святами в Україні різко збільшився попит на залізничні квитки. Станом на 30 квітня він уже на 23% вище середнього значення з початку року.

Як вирішують цю проблему в "Укрзалізниці", які передбачені додаткові поїзди та куди найчастіше їдуть українці — в програмі "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом". розповів Олександр Шевченко, керівник комунікацій і маркетингу пасажирського напрямку УЗ.

Ведучий — Олег Борисов.

— З чим пов'язаний ажіотаж з квитками?

— По-перше, для "Укрзалізниці" це не проблема. Це зростання, якого ми довго чекали. Ми до нього готові. Готували вагонні склади для дезінфекції.

Попит росте перед довгими вихідними. Так було завжди, і зараз не виняток. Ми бачимо, що 23% додаткового зростання — це результат того, що є мінімум 4-5 днів, коли люди можуть собі дозволити спокійно виїхати відпочити.

На даний момент запущено 28 додаткових рейсів на травневі вихідні.

У своїй системі продажів ми бачимо, що 325 тис. пасажирів обрали подорож залізницею на свята. Розраховуємо, що ця цифра зростатиме.

— Які напрямки найпопулярніші на травневі свята?

— Найпопулярніший західний напрямок: Карпати, Закарпаття. Туди збираються їхати 26% пасажирів. Також популярним є причорноморський напрямок: Одеса, Херсон, Миколаїв, Генічеськ тощо. Зростає попит на азовський і східний напрямок — до 25% трафіку. Ми додали два рейси між Харковом і Одесою. Це теж затребуваний напрямок.

Почали курсувати дзеркальні потяги між Харковом і Дніпром, вперше з'явилося залізничне сполучення між цими містами-мільйонниками. Розраховуємо, що рейси будуть користуватися високим попитом.

— Розкажіть про напрямки поблизу лінії дотику.

— Це один із найбільш завантажених напрямків "Укрзалізниці". Наприклад, якщо говорити про напрямок Київ — Костянтинівка, там курсує потяг "Інтерсіті +" — він завантажений на 90% і вище. Це один із найпопулярніших напрямків, куди їздять "Інтерсіті".

Щодо Авдіївки — нічний поїзд з Києва заповнений на 98%. Найімовірніше, будемо додавати вагони, позаяк всім хочеться дати можливість туди поїхати на свята. Напрямок живий, активний, вагони будемо додавати в міру того, як заповнюватимуться поїзди.

— Чи можуть пасажири "Укрзалізниці" відчувати себе в безпеці в період пандемії?

— Так, безумовно, до і після рейсу в кожному депо всі поїзди проходять спеціальну обробку — як всередині, так і зовні. Зовні — це йдеться не про дезінфекцію, а про обмивання. Зсередини — дезінфекція всіх контактних поверхонь. У кожному вагоні є один або кілька санітайзерів, в залежності від конструкції вагона, якими ми закликаємо всіх пасажирів користуватися.

Ми зараз дуже жорстко стежимо за дотриманням масочного режиму. Будуть певні рейди і з Нацполіцією, і з нашої воєнізованою охороною, щоб уникнути того, що в заповнених на травневі свята поїздах хтось із пасажирів або з наших співробітників їхатиме без маски. Цього ми допустити не можемо, тому просимо всіх бути максимально свідомими, і використовувати як дезінфектори, так і маски під час перебування на вокзалах і в вагонах поїздів.

— Чи мають право співробітники компанії висадити з вагона пасажира, який відмовляється надягати маску?

— Це досить складне питання з юридичного аспекту. Теоретично, згідно з правилами перевезень, начальник поїзда має таке право. Але застосовувати фізичну силу до людини, якщо вона відмовляється це зробити, то взяти її за руку і витягти з поїзда, він не може. Для цього він залучає поліцію, яка, звісно, повинна цю людину зняти.

У нас налагоджена взаємодія з поліцією, є кейси, є приклади, як це відбувається. Провідники та начальники поїздів прекрасно проінструктовані. Якщо людина адекватна, то, як правило, ситуація не доходить до цього пункту. Якщо вже ми стикаємося з якоюсь кричущою неадекватністю і неготовністю пасажира слідувати загальноприйнятим правилам і нормам, тоді або начальник поїзда буде користуватися своїми можливостями, або поліція підключається.

— Чи вистачає сьогодні УЗ поїздів для перевезення пасажирів?

— Безумовно. Я говорив про 28 додаткових рейсів безпосередньо на травневі свята. Всі ці рейси будуть обслужені вагонами належної якості. В принципі, ніяких проблем із рухомим складом для такого обсягу перевезень у нас немає.

Що стосується планових ремонтів і закупівель, це більш складна тема. Зараз триває тендер на державну закупівлю коштом держави.

Ми розраховуємо або в кінці цього року, або на початку наступного закупити 100 пасажирських вагонів за кошти держбюджету.

Процедура дещо затягнулася з різних причин. Що стосується капітальних ремонтів, то ці плани не змінюються. У нас заплановано 50 оновлених вагонів в цьому році. Крім цього, у нас є ще такі чудові поїзди як Skoda, які перебувають на ремонті. Перший поїзд Skoda отримаємо до кінця року, в листопаді-грудні. Другий — орієнтовно в І кварталі 2022 року.

Медіа-партнери
Прямий ефір