Великдень під час пандемії: як у церквах готуються до Христового Воскресіння (ВІДЕО)

Пасха. Фото: archidea.com.ua

Президент Володимир Зеленський обговорив з главами українських церков святкування Великодня в умовах пандемії. Глава держави також попросив їх розповісти вірянам про важливість вакцинації від COVID-19. Як готуються святкувати Світле Христове Воскресіння в цьому році — дізнавалися журналісти телеканалу "Дом".

У православному храмі Святого праведного Іоанна Кронштадтського кожен день обробляють ікони спиртовим розчином. При вході в храм — антисептик та захисні маски. Є й безконтактний термометр.

В приміщенні церкви регулярно проводять дезінфекцію, повідомив настоятель храму Нестор Коломієць. Безпечну дистанцію в храмі на площі можна дотримуватися, а завдяки трансляції, пасхальне богослужіння буде чутно на вулиці.

"Ми рекомендуємо людям похилого віку та тим, у кого є хронічні захворювання, в цю Пасху залишитися вдома. Всі, хто прийдуть, будуть в безпеці, необхідна кількість зайде в храм, ті, що залишилися, — стоятимуть на вулиці. Якщо холодно — мінятися. На вулиці є трансляція. Освячення у нас відбувається на вулиці. По суті, це унеможливлює ризик зараження. Люди стоять далеко один від одного", — розповів настоятель храму Нестор Коломієць.

За час карантину багато українських церков перейшли на онлайнтрансляцію своїх служб. В цьому році в такому форматі буде проходити й Великоднє богослужіння в храмах Української греко-католицької церкви, повідомив ієромонах храму та монастиря святого Василія Великого Йосафат.

"У цьому році ті, хто не зможуть бути присутніми фізично в храмі, можуть також послухати молитву, й через молитву вдома свяченою водою окропити свої продукти. Якщо її немає, то досить благословення священника онлайн", — зазначив ієромонах Йосафат.

Читайте також: Великодні традиції: унікальним рецептом випічки поділилася львів'янка (ВІДЕО)

У Православній церкві України (ПЦУ) кажуть, що є й інші способи безпечно зустріти Світле Христове Воскресіння. Наприклад, в селах священники будуть ходити по дворах та освячувати продукти до святкового столу. Освячений великодній хліб українці також зможуть купити в пекарні або в супермаркеті.

"Сім'я на Великдень збирається воєдино. Христос зібрав апостолів, своїх друзів, й сьогодні кожного з нас хоче зібрати разом. Він може це зробити, навіть коли ми перебуваємо вдома. Тому що Господь воскреслий долає простір та час. Він входить в серце кожної людини", — прокоментував представник пресслужби ПЦУ Михайло Омелян.

Українці з розумінням ставляться до обмежень, й більшість з них готові в цьому році знову святкувати Великдень вдома.

Християни східного обряду зустрічатимуть Світле Христове Воскресіння в ніч на 2 травня. У храмах святкові пасхальні богослужіння розпочнуться напередодні ввечері.

Читайте також: Підсумки 28 квітня: зміна керівництва "Нафтогазу", земельна реформа та Великдень в умовах карантину (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір