"Палець бога" на передовій: яка західна зброя з'явилася на фронті та очікувані поставки — огляд (ВІДЕО)

М270 MLRS на фронті. Скріншот відео: Залужній/facebook

Країни-партнери продовжують постачати озброєння для української армії. На фронті вже працюють багатофункціональні комплекси на гусеничному шасі М270 MLRS. Їх Україні надала Велика Британія. І вони стали ефективним підкріпленням для HIMARS ("Хаймарс") на полі бою. Тим часом уряд Німеччини опублікував перелік озброєнь, які планують передати українцям. Військова допомога надходить також зі Словаччини, Литви, Швеції, Іспанії, США та інших країн, повідомляє "Дом".

Роботу на фронті реактивних систем залпового вогню М270 показав у соцмережах головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Їх на озброєння українські військові взяли у середині липня і вже активно використовують у бою. Ці комплекси військові неофіційно називають "пальцем бога" через їхню вогневу міць. М270 з великою точністю може вражати цілі на відстані до 80 км.

Список із 23 пунктів різного озброєння днями опублікувало й Міністерство оборони Німеччини. У ньому — реактивні системи залпового вогню MARS з боєзапасом, розвідувальні та навідні дрони, зенітні боєприпаси, Panzerhaubitze 2000 та танкові мостоукладачі.

"Продовжуємо підтримувати! Для подальшої підтримки сухопутних військ України міністр Ламбрехт [міністр оборони Німеччини Крістіна Ламбрехт] ухвалила рішення доставити пакет із 16 броньованих мостоукладачів Biber. Їх можна використовувати для подолання води або перешкод у бою", — йдеться у повідомленні Міністерства оборони Німеччини у Twitter.

Додатково Німеччина надасть Україні засоби та обладнання для ліквідації ядерних, біологічних та хімічних бойових отруйних речовин. У пакет вартістю понад 860 тис. євро входять системи HEP70, зокрема 6 машин із повним обладнанням для дезактивації.

Про формування нового пакету необхідного озброєння України заявив і генсек НАТО.

"Буде надано комплексний пакет допомоги, включаючи засоби захищеного зв'язку, паливо, медикаменти та захисні жилети, обладнання для захисту від мін, хімічних та біологічних загроз, а також сотні переносних протибезпілотних комплексів", — повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю газеті Kurir.

Нову партію безпілотників Україні планує передати й Міністерство оборони США. Їхнє постачання розпочнеться у серпні. Такі апарати від Пентагону українські військові вже отримували на початку повномасштабної війни із Росією. Але цим підтримка американських партнерів не обмежиться.

"Ми підтримуємо постійний діалог із міністром оборони США Ллойдом Джеймсом Остіном III. Сьогодні ми обговорили нещодавні події з моменту нашої останньої розмови. Я радий, що міністр оборони США повернувся з добрими новинами. Засоби зміцнення нашої обороноздатності будуть незабаром", — запевнив міністр оборони України Олексій Резніков у Twitter.

Нове озброєння від західних партнерів добре зарекомендувало себе на полі бою. За кілька тижнів українські військові знищили понад пів сотні складів із боєприпасами на тимчасово окупованих Росією територіях. У довгостроковій перспективі НАТО планує допомогти Україні перейти від техніки радянських часів до сучасної, яку зараз використовує Альянс. Це дозволить ще більше посилити обороноздатність та безпеку України.

Читайте також: Panzerhaubitze 2000, Gepard, Mars II, IRIS-T: переваги та терміни постачання — огляд західної допомоги Україні (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір