Пакет фінансової допомоги надасть Україні Франція — деталі розповів Шурма (ВІДЕО)

Ростислав Шурма. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 26 січня, українська делегація за участі заступника керівника Офісу президента Ростислава Шурми провела низку зустрічей у Парижі, зокрема задля обговорення економічної співпраці між Україною та Францією. За підсумками перемовин вдалося домовитися про пакет фінансової допомоги та спільні проєкти, повідомив заступник керівника Офісу президента України Ростислав Шурма, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

Він наголосив, що фінансова ситуація в Україні наразі стабільна і позиції партнерів щодо співпраці не зазнали змін.

"Військова напруга в Україні — одна із топових тем в усьому світі. Безумовно, всі наші партнери задають питання. Ми все пояснюємо. Позиції партнерів щодо співпраці у ключових напрямах не змінилися. Ми зараз зі всіма нашими партнерами, ключовими великими організаціями домовляємося про пакети фінансової допомоги: або у вигляді державних гарантій, або у вигляді прямих міжнародних кредитів", — розповів Шурма.

Він нагадав, що про пакет допомоги Україні вже оголосила Канада (120 млн канадських доларів), а також Єврокомісія ухвалила рішення про виділення 1,2 млрд євро.

"Сьогодні ми провели перемовини з урядом Франції щодо аналогічного пакету. Про деталі результатів перемовин стане відомо згодом", — додав заступник керівника ОП.

Шурма уточнив, що у випадку домовленостей із Францією, мова про кредит на пільгових умовах. Його ставка не буде перевищувати 2-3%.

"Наша мета спільно з партнерами сформувати такі пакети, обсягом щонайменше 3, бажано — 5 млрд дол., які стануть додатковою "подушкою" і будуть гарантувати стабільність нашої фінансової системи, незалежно від того, як далі розвиватиметься ситуація в Україні. Основне питання — це питання доступності цих коштів для того, щоби у випадку якихось коливань можна було б ними негайно скористатися", — пояснив він.

За словами Шурми, під час перемовин присутні обговорювали і перспективні проєкти. Одним із ключових є співпраця в атомній енергетиці. У Франції вона становить майже 80% від всього виробництва електроенергії. Під час перемовин йшлося, передовсім, про будівництво нових блоків.

"Незважаючи на всі поточні проблеми, ми не припиняємо працювати над важливими перспективним проєктами", — додав заступник керівника ОП.

Читайте також: Наша ціль — зробити напад РФ на Україну невигідним, — Кулеба (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Парижі 26 січня відбуваються перемовини радників глав держав Нормандського формату. Представники України, Росії, Німеччини та Франції обговорять кроки із мирного врегулювання ситуації на Донбасі. 

Медіа-партнери
Прямий ефір