Пікассо, Рєпін і Малевич — в Пархомівці: чим унікальний сільський музей на Харківщині (ВІДЕО)

Музей в Пархомовке. Фото: project.weekend.today

Всього за 100 км від Харкова, в селі Пархомівка, понад пів століття працює художній музей, в якому зібрана унікальна колекція творів мистецтва. Серед експонатів — оригінали робіт Пабло Пікассо, Казимира Малевича та Іллі Рєпіна. Про це йдеться у новому матеріалі циклу "Туристична Україна" телеканалу "Дом".

Музей був організований на базі шкільного гуртка "Веселка", де сільський вчитель історії Афанасій Луньов поставив перед собою завдання — прищепити дітям смак до мистецтва.

Місцева жителька Ольга Куць згадує: вперше експозицію Пархомівського художнього музею побачила, коли їй було 6 років. Старші брати взяли її з собою на екскурсію до сільського гуртка.

Колекція почала поповнюватися, коли вчитель запропонував своїм учням писати листи художникам. Діти просили поділитися майстрів своїми роботами. Першим відгукнувся Володимир Фаворський. Протягом шести років він надсилав до музею свої картини. Учнів же відправляли до нього в Санкт-Петербург на майстеркласи.

Виставка в музеї. Скріншот: kanaldom.tv

Ідея захопила й інших. Художники і колекціонери почали з азартом надсилати свої роботи до Пархомівки. Колекція зібралася різнопланова: тут і ікони ХVIII-ХІХ століття, акварелі Івана Айвазовського, портрети пензля Іллі Рєпіна. Особливі експонати та гордість колекції — чотири роботи Пабло Пікассо.

"У нас і гості з Китаю були, Нідерландів, Америки, Німеччини. Багато хто приїжджає саме подивитися у нашому музеї Пікассо. Тому що, як вони говрять, в Україні, якщо треба Пікассо, то необхідно їхати в Пархомівку", — зазначає Олена Семенченко, директор Пархомівського художнього музею ім. Афанасія Луньова.

Олена Семенченко. Скріншот: kanaldom.tv

Ще одна гордість Пархомівки — картини майстрів ХХ століття: Казимира Малевича і Василя Кандинського. Крім того, Малевич сам жив деякий час в цьому селі. Деякі відвідувачі до останнього не вірять, що бачать оригінали.

Сьогодні в музеї 12 залів, понад 7,5 тис. експонатів. І колекція продовжує поповнюватися. Тепер у дар музею свої роботи передають сучасні художники. Пандемія внесла свої корективи: кілька місяців музей був закритий. Але зараз знову готовий приймати відвідувачів і відкриває нові експозиції.

Читайте також: Унікальний крій і незвичайні візерунки: колекції старовинних вишиванок показали українки (ВІДЕО)

Прямий ефір