Украина наш дом

Відвести війська та виконати Мінські угоди: про підсумки зустрічі Блінкена та Лаврова повідомили у Держдепі США

Андреа Калан та журналіст Віталій Сизов. Фото: kanaldom.tv

Росія має відвести свої війська від українських кордонів, утриматися від ескалації ситуації та виконати умови Мінських угод — такі заяви зробив держсекретар США Ентоні Блінкен сьогодні, 2 грудня, на зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим. Про це телеканалу "Дом" розповіла офіційна представниця Держдепартаменту США Андреа Калан.

Вона нагадала, що спочатку держсекретар США зустрівся з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, а вже потім відбулася розмова з Лавровим.

"Під час зустрічі з міністром Лавровим держсекретар Блінкен порушував питання про Україну. І на цій зустрічі він закликав Росію відвести свої війська від кордону України. Бо що ми бачимо? Ми бачимо нарощування потужностей військових сил на кордоні України. Ми чули, що Лавров говорив, що Україна є загрозою Росії. Утім вочевидь, що це навпаки — РФ є загрозою Україні. І держсекретар Блінкен закликав Росію утриматися від ескалації ситуації з Україною, утриматися від спроб дестабілізувати Україну зсередини", — повідомила Калан.

Також Блінкен акцентував, що РФ має виконати свої зобов'язання щодо Мінських домовленостей.

"Потрібно, щоби Росія виконала свої зобов'язання. Бо ми бачимо, що Росія є агресором у цій ситуації. І нам потрібно бачити, що Росія змінює свою поведінку", — наголосила представниця Держдепартаменту.

Вона акцентувала, що Блінкен дуже серйозно та чітко висловив позицію США міністру Лаврову.

"І наша позиція, позиція США, абсолютно зрозуміла. Росія повинна відвести свої війська, повинна поводитися по-іншому, Росія має деескалувати ситуацію. Це єдиний шлях. І тепер ми чекаємо, яким буде подальший розвиток ситуації", — резюмувала Калан.

Читайте також: Серйозні наслідки пообіцяв Блінкен Лаврову у разі наступу РФ (ВІДЕО)

Нагадаємо, у столиці Швеції з 1 грудня триває щорічна зустріч міністрів закордонних справ країн-учасниць Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). У ній беруть участь делегації 57 країн. Швеція приймає нинішню зустріч міністрів закордонних справ, оскільки наразі головує в ОБСЄ.

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен провів зустрічі з міністрами закордонних справ України та Росії — Дмитром Кулебою та Сергієм Лавровим.

Читайте також: На зустрічах очільників МЗС країн ОБСЄ та країн НАТО порушувалася тема Росії та України, — Андреа Калан

Прямий ефір