Скасувати штрафи за невикористання української мови в сфері обслуговування мають намір депутати з фракції "СН"

Иллюстративное фото: the-village.com.ua

Норми закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", що передбачає перехід всієї сфери послуг на українську мову, у Верховній Раді України мають намір переглянути.

"Ми бачимо величезну кількість скарг у мовного омбудсмена, ми бачимо велику кількість конфліктів, які виникають в різних регіонах нашої країни, і я впевнена, що введення штрафів за невикористання української мови в сфері обслуговування — це ті норми, які потрібно прибрати", — заявила в ефірі програми "5 вопросов на злобу дня" на телеканалі "Дом" народний депутат України (фракція "Слуга народу") Юлія Гришина.

За словами парламентарія, закон ухвалювався швидко, він був погано підготовлений і працює з великими порушеннями, тому там є велика кількість проблем, які потрібно виправляти. Тому зараз депутати будуть цим займатися.

Як повідомляв телеканал "Дом", 16 січня вступили в силу норми ст. 30 закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Стаття передбачає перехід всієї сфери послуг на українську мову.

Споживачі, яким відмовили в обслуговуванні українською, можуть звернутися зі скаргою до уповноваженого з захисту державної мови. Її зобов'язані розглянути в офісі мовного омбудсмена та відреагувати. За порушення суб'єктами господарювання відповідних норм цього закону передбачені штрафи.

Так, якщо людину не обслуговують державною мовою в певному закладі або в інтернетмагазині, омбудсмен або його представник складає акт про результати здійснення контролю за застосуванням державної мови й оголошує попередження, а також вимогу усунути порушення протягом 30 днів з дати складання акта. У разі повторного порушення (протягом року) складається протокол і тоді вже накладається штраф від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз це 5100-6800 грн).

Повну версію програми можна подивитися на YouTube телеканалу "Дом".

Прямий ефір