Украина наш дом

Скасування підсумкової атестації та дистанційне навчання: як школи закінчують навчальний рік (ВІДЕО)

Дистанционное обучение. Фото: don.kyivcity.gov.ua

Державна підсумкова атестація для учнів четвертих, дев'ятих та одинадцятих класів цього року через пандемію коронавірусу буде добровільною і необов'язковою, повідомляє телеканал "Дом".

"Це ситуація минулого року, все аналогічно, воно ні на що не впливає. Діти отримують документ про освіту державного зразка. Є закон України, який в даний час звільняє їх від проходження державної підсумкової атестації", — пояснює директор Навчально-виховного комплексу №141 "Освітні ресурси і технологічний тренінг" Юрій Кінько.

Замість оцінки за підсумками атестації в документах про освіту школярів буде написано "Звільнений".

Для тих школярів, які захочуть пройти підсумкову атестацію, процес організовують в особливому порядку. Для цього потрібно подати заяву-підтвердження — особисто або відправити скан-копію на електронну пошту школи. Кінцевий термін подачі такої заяви також потрібно уточнювати в школі.

Скасуванню державної підсумкової атестації більшість учнів раді, розповідає учениця дев'ятого класу Катерина Ткач.

"Я знаю, що більшість учнів все-таки раді тому, що вона скасована. Тому що у нас з початку вересня не було стабільного навчання. Ми то переходили в ZOOM, то поверталися до школи. І матеріал, який потрібно було освоїти — ми не могли освоїти", — зазначила школярка.

В областях, де під кінець навчального року діятимуть обмеження "червоної" зони карантину, школи продовжать працювати в дистанційному режимі. Більшість українських школярів як мінімум квітень довчатимуться вдома.

В умовах такого тривалого дистанційного навчання оцінювання учнів дуже важливе, впевнена співзасновниця громадської організації "Смарт освіта" Іванна Коберник.

"Оцінювання дуже важливе. Як ми дізнаємося, що діти чогось не довчили? Як ми дізнаємося, що у них прогалини, якщо ми не будемо проводити оцінювання? Воно повинно бути проведене не як покарання, а як з'ясування, яка допомога потрібна дітям" , — наголосила вона.

Читайте також: Освіта на карантині: як готуються до вступу до вишів в Україні (ВІДЕО)

Незважаючи на те, що в школах триває "дистанційка", вчителі та інші працівники навчального закладу отримують заробітну плату в повному обсязі, каже директор столичного навчально-виховного комплексу №141 Юрій Кінько. Також він упевнений, що учні та вчителі вже звикли до такого виду навчання, хоч і починати їм було складно. Нагадаємо, студенти-переселенці можуть розраховувати на пільги в освіті.

Прямий ефір