Звідки найчастіше надходять повідомлення про "замінування", розповіли в МВС

Фото: ssu.gov.ua

Верховна Рада на засіданні 2 березня ухвалила законопроєкт №3911 про посилення відповідальності за неправдиве замінування. Як часто правоохоронці отримують повідомлення про мінування і звідки вони надходять, розповів радник міністра внутрішніх справ України Володимир Мартиненко в програмі  "5 вопросов на злобу дня" телеканала "Дом".

Він зазначив, що неправдивість повідомлення про мінування підтверджується тільки в процесі перевірки — правоохоронці реагують на кожне таке повідомлення. Найчастіше такі повідомлення надходять на електронну пошту, в них вказуються нібито заміновані об'єкти.

"Є певні проблеми з виявленням відправників. Тому що часто вони перебувають за межами території нашої країни. Дуже часто така інформація надходить із Росії або ж з окупованих територій Донецької та Луганської областей", — розповів Мартиненко.

Через те, що більшість таких повідомлень надходять з ОРДЛО та Росії, притягнути винних до відповідальності вкрай складно.

"Встановлюються люди, встановлюється IP-адреса навіть, а далі — ця адреса розташована на окупованій території Донецької, Луганської областей. А проведення повного розслідування вже там для нас ускладнено", — додав він.

Повна версія інтерв'ю: "5 вопросов на злобу дня ": хто такі псевдомінери і як розкривають їхні злочини (ВІДЕО)"

Нагадаємо, законопроєкт №3911 про відповідальність за неправдиве повідомлення про мінування вносить зміни до ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України. Після набуття чинності закону відповідальність за такий злочин каратиметься позбавленням волі на строк 4-8 років.

Медіа-партнери
Прямий ефір