Відкриття пунктів для комунікації жителів ОРДЛО з українською владою прокоментував Гармаш

Сергей Гармаш. Фото: kanaldom.tv

Рішення відкрити пункти для онлайнкомунікації жителів окупованих територій з українською владою на КПВВ є позитивним, проте кроки російської пропаганди у відповідь прогнозувати складно. Таку думку в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловив представник ОРДЛО в українській делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Сергій Гармаш.

Такий крок української сторони є сигналом про прагнення поліпшити якість комунікації з українцями на тимчасово окупованій території.

"Рішення, звісно, позитивне. Я взагалі вітаю будь-який сигнал і звернення нашої держави до мешканців окупованій території. Дійсно, не можна забувати про те, що це наші люди, й не можна давати нашим людям забувати там, що ми про них пам'ятаємо. Тому будь-який крок, спрямований у той бік, однозначно позитивний", — зазначив Гармаш.

Створення технічної можливості для подібної комунікації має бути продовжено наповненням якісним контентом, переконаний експерт.

"А от щодо ефективності, щодо того, як користуватимуться, чесно кажучи, мені поки важко сказати. Питання ж не в тому, віщає наш канал чи ні. Питання в тому, що вони мовлять. Важливий завжди контент, а не технічні можливості. Ось і тут — ми створили технічну можливість. Подивімося, яким контентом це наповнюватиметься", — акцентував представник ОРДЛО в ТКГ від України.

На окупованій території діють цілі проросійські структури, мета яких — перешкодити зв'язку українських громадян з Українською державою.

"Тому що там перебувають не лише проукраїнські люди. Є цілі структури проросійські, зокрема ФСБ — у вигляді "МГБ" (так звані "міністерства держбезпеки "ДНР" і "ЛНР", — ред.). Вони можуть використовувати ці канали для закидання нас "спамом". Тобто для вирішення своїх якихось пропагандистських, можливо, навіть спеціальних завдань", — уточнив Гармаш.

Після презентації сервісу будуть зрозумілі конкретні принципи його роботи. А створення подібного інструмента однозначно є позитивним кроком України назустріч громадянам в окремих районах Донецької та Луганської областей.

"Тому все залежатиме від того, який механізм передбачений. Я з повідомлення поки не зрозумів самого механізму. Подивимося. У будь-якому разі однозначно позитивно, що цей канал буде. Тобто що більше таких каналів, то краще", — підсумував експерт.

Повна версія інтерв’ю: Росія не для того починала конфлікт, щоб дати Донецьку та Луганську мир: інтерв'ю з Сергієм Гармашем

Нагадаємо, 22 жовтня на засіданні РНБО було ухвалено рішення щодо відкриття пунктів для онлайнкомунікації жителів окупованих територій з владою на КПВВ — з президентом, Кабінетом міністрів, з іншими органами центральної та місцевої влади. ЗМІ назвали цю ініціативу "Дія президента". Ухвалено протягом двох тижнів доручити Міністерству цифрової трансформації розробити технічне завдання для такого продукту.

Читайте також: Ініціативу "Дія президента" на КПВВ оцінив Фесенко

Медіа-партнери
Прямий ефір