Відкрила пекарню з південними солодощами — історія кримчанки, для якої другою домівкою став Львів (ВІДЕО)

Уродженка нині тимчасово окупованого Сімферополя Оксана Новікова в 2014 році за один день втратила будинок, бізнес і друзів. Тоді вона і її сім'я поспіхом збирали речі і були змушені виїхати з рідного міста. Для життя обрали Львів. За 7 років це місто стало для них другою домівкою, де вони відчувають себе в безпеці. Історія переселенців — в новому матеріалі з циклу "Україна — мій дім!" телеканалу "Дом".

"Стрес був від того, що відбувається. Стрес був від того, що як в 21 столітті, зрозуміло, що може і не дружній, як там всі казали, сусід, але все ж таки... це 21 століття. Відкрита анексія території, всупереч всім нормам міжнародного права", — каже Оксана.

Рішення покинути півострів і виїхати до Львова Оксана разом з родиною ухвалила за день до так званого "кримського референдуму" — 15 березня 2014 року.

"Тоді одразу після Майдану, львів'яни приймали дуже тепло, дуже так патріотично, і ми були дуже патріотично налаштовані", — згадує жінка.

Спочатку гостювали у друзів. Потім стали орендувати житло. А щоб менше сумувати за Кримом, вирішила відкрити домашню пекарню з південними солодощами.

"Насамперед ми це робили не з точки зору бізнесу, а з точки зору для себе і для інших кримчан і не кримчан, для людей зі спільними цінностями. І ми від самого початку так планувати", — поділилася Оксана.

За останні сім років Оксана була в Криму всього 2 рази, коли відвідувала батьків. Але відчуття дому, каже, пропало.

"Там, насправді, достатньо сумно все, я навіть коли приїжджаю до батьків, то це на 2-3 дні і потім я вже не можу, на жаль", — сказала вона.

Працює Оксана разом з друзями такими ж переселенцями. Її колега, уродженка Сімферополя Тетяна Нагорна теж покинула Крим одразу після російської окупації.

"Я можу сказати, що я вже львів'янка, морально, напевно, бо вже не відчуваю тієї різниці в плані ритму життя, в плані свят, в плані цінностей, бо вони дуже відчувалось. Тут зовсім інакше життя, тут багато фестивалів, як я кажу — місто свята", — поділилася вона.

Водночас, хоча Львів став звичним, переселенки все одно щиро сподіваються, що коли-небудь зможуть повернутися до рідного Криму після його деокупації.

Читайте також: Підсумки 26 липня: загострення на Донбасі, мілітаризація Криму та пожежна небезпека (ВІДЕО)

Інші історії переселенців циклу "Україна — мій дім!" читайте тут.

Медіа-партнери
Прямий ефір