Украина наш дом

Відключення РФ від SWIFT та "Північний потік-2" — нова резолюція Європарламенту (ВІДЕО)

Прапори ЄС та України. Фото: ua.news

У новій резолюції Європарламенту прописано, що Україна стане членом Євросоюзу, а Росія має відвести свої війська від українських кордонів та припинити погрози. Згідно з документом, країни ЄС мають бути готові швидко схвалити жорсткі економічні та фінансові санкції, щоб запобігти агресії Кремля, не чекаючи, поки Росія піде в наступ, інформує "Дом".

Резолюція також закликає не вводити в експлуатацію газопровід "Північний потік-2", незалежно від того, чи відповідатиме він положенням Газової директиви ЄС. А також передбачає відключення Росії від платіжної системи SWIFT у разі агресії проти України.

Як йдеться у тексті документа, РФ має негайно звільнити всіх незаконно затриманих та ув'язнених громадян України. Засуджуються мілітаризація окупованого РФ Криму та постійні порушення прав людини у Криму. Крім цього, Росію закликають конструктивно брати участь у Нормандському форматі, у роботі Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі та виконувати свої зобов'язання щодо Мінських угод.

Також європейські депутати вітають створення та діяльність "Кримської платформи" — її називають важливим інструментом збереження теми окупації Криму у міжнародному порядку денному.

Відповідний документ сьогодні, 16 грудня, підтримали 548 євродепутатів, проти проголосували 69, утрималися — 54.

Президент України Володимир Зеленський подякував євродепутатам за ухвалення цього документа.

"Вдячний Європейському Союзу за потужну підтримку України. Учора — на саміті "Східного партнерства". А сьогодні — резолюцією Європейського парламенту щодо ситуації на українському кордоні! За військові дії проти України Росія заплатить високу економічну та політичну ціну. Загроза безпеці України — це загроза світові та стабільності Європи", — зазначив Зеленський.

Читайте також: Членство в ЄС та стримування агресії Росії: спільну заяву зробили держави "Асоційованого тріо" (ВІДЕО)

Прямий ефір