Від науковців до спортсменів — під каток репресій у Росії потрапляють представники різних професій

Ілюстративне фото: odnet.com.br

Новосибірський фізик Дмитро Колкер, якого звинуватили у держзраді й 30 червня забрали прямо з лікарні, помер у московському СІЗО "Лефортово" 3 липня, інформує "Дом"

Доктор фізико-математичних наук Дмитро Колкер мав четверту стадію раку. Рідних про смерть вченого сповістили телеграмою. Дмитру Колкеру було лише 54 роки.

"ФСБ убила мого батька. Знаючи, в якому він стані, витягли його з лікарні. Дякую, країно!!! Вони навіть не дали попрощатися нашій родині. Чорти. Слідчий Морозов, новосибірський суддя і вся державна машина, сподіваюся, ви відповісте за свої дії. Вам вистачило два дні, щоб убити людину... І тепер я і моя сім'я без батька. Адже його тільки звинуватили за підозрою", — написав син Дмитра Колкера Максим у "ВКонтакті".

У Новосибірську за тією ж підозрою в держзраді заарештовано ще одного фізика, професора Новосибірського державного університету (НГУ) Анатолія Маслова. Його затримали 27 червня, після чого етапували до Москви до Лефортова. Сімдесятип'ятирічного професора Маслова звинувачують у передачі державної таємниці Китаю.

"Це вже далеко не перша справа, яку вони порушують, плюс там є економічні інтереси в Сибірському відділенні Академії наук. Велика кількість дорогої власності якраз у фізичних інститутів, тому чекісти там давно й ретельно копають", — сказав російський опозиційний політик, депутат Державної Думи Російської Федерації 5 та 6 скликань (2007-2016 рр.) Ілля Пономарьов.

1 липня у Санкт-Петербурзі затримали воротаря хокейного клубу ЦСКА Івана Федотова. Його звинувачують у відхиленні від служби в армії. За даними журналістів, він збирався піти з ЦСКА та виїхати за кордон. Але ЦСКА це армійський клуб, формально спортсмен вважається військовослужбовцем. Затримали Федотова після тренування на виході з льодового палацу і відвезли у військкомат. А вже звідти 25-річного спортсмена забрали на швидкій, про його стан нічого не відомо.

"Була б людина, а стаття знайдеться", — так прокоментував затримання хокеїста оглядач "Спорт-експрес" Ігор Робінер.

Ковзанка репресій у Росії підминає під себе все більше людей, кажуть експерти.

"Якщо є досить серйозна частина населення, яка, на мій погляд, становить близько половини всього населення, яка виступає проти цієї так званої спецоперації, то треба залякувати половину, що залишилася. І потрібно всіляко демонструвати що ті, хто проти цього, — якісь жалюгідні відступники , одиниці, наймити Заходу ...", — пояснює Пономарьов.

У Росії залякують та позбавляють права брати участь у виборах опозиційних політиків, звинувачуючи у пропаганді "екстремістської символіки" та подібних злочинах перед режимом.

"Зараз у Москві будуть вибори муніципальних депутатів. Ці муніципальні депутати, які були обрані минулого разу, вони така скалка в дупі, яка дуже незручна для влади. Вони хочуть відповідно цю галявину дуже сильно зачистити", — сказав Пономарьов.

При цьому росіянам все складніше розраховувати на правосуддя. Минулого тижня голова комітету Ради Федерації з конституційного законодавства Андрій Клішас заявив, що у російському законодавстві немає місця суду з прав людини. А ще раніше, 11 червня, президент РФ Володимир Путін підписав закон про невиконання у Росії постанов Європейського суду з прав людини.

Читайте також: Як у пізньобрежнєвський-андроповський період": масштаби репресій у РФ охарактеризував правозахисник

Медіа-партнери
Прямий ефір