Украина наш дом

Від штрафів за виїзд через РФ жителів ОРДЛО звільнила Рада

КПВВ "Счастье". Фото: gp.gov.ua

Верховна Рада України сьогодні, 29 червня, підтримала за основу та в цілому законопроєкт, який передбачає скасування адміністративних штрафів для жителів окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), які вимушено перетинають україно-російський кордон, щоб потрапити на підконтрольну українському уряду територію. За законопроєкт №5478 проголосували 292 народних депутати, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

Законопроєкт передбачає незастосування щодо громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях, на період дії карантину штрафів за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію або виїзду з неї. Санкції не будуть застосовуватися, якщо такі порушення здійснені з причин гуманітарного характеру, що визначені Кабінетом міністрів України.

До гуманітарних причин відносять:

  • возз'єднання сім'ї,
  • важку хвороба або смерть близького родича,
  • вступ до українського вишу тощо.

Як зазначила член правління благодійного фонду "Схід SOS" Олександра Дворецька у Facebook, це "дуже потрібний законопроєкт".

"Люди на окупованих територіях залишаються в заручниках, і щоб мати можливість зберігати зв'язок з державою — треба платити штраф. Особливо це важливо зараз, для абітурієнтів, які долають близько 1 тис. км, стоять у чергах і проходять перевірки, щоб потрапити в український заклад освіти", — наголосила вона.

При цьому, як зазначив народний депутат Муса Магомедов у Telegram, для жителів окупованих територій потрібні підстави з постанови Кабміну №815 — а це, на його думку, "може закрити вікно можливостей для повного скасування штрафів".

Читайте також: Як абітурієнтам уникнути штрафів за виїзд з ОРДЛО через Росію, пояснили у Держприкордонслужбі (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що на порядку денному парламенту 29 червня — судова реформа, створення сил територіальної оборони та зняття адміністративної відповідальності для жителів непідконтрольних територій, які незаконно перетинали українсько-російський кордон.

Прямий ефір