Від мрії до дії: на Луганщині успішно вирощують овочі та планують підкорити ринки ЄС (ФОТО)

Фото: v-variant.com.ua

Жителі Станиці Луганської створили сільськогосподарський кооператив. Сьогодні до його складу вже входить 102 домогосподарства, а свою продукцію господарі реалізують як в області, так і в Києві, Одесі, Дніпрі, повідомляє "Дом" із посиланням на "Восточный вариант".

Кооператив "Овочі Станичників" запчаткували в 2017 році. Його засновниця — Маріанна Нещерет.

"Мої предки жили в Станиці Луганській і вирощували овочі. І я цим пишаюся. Як і тим, що ми продовжуємо їхню справу", — говорить вона.

За словами жінки, до 2014 року місцеві жителі реалізовували всю продукцію на ринку у Луганську, дорога до якого займала приблизно півгодини.

"Коли ринок Луганська від нас відрізали, стали шукати нові шляхи. Але транспортування в інші міста виявилось проблематичним. Ми вирішили об'єднатися: так дешевше обходиться логістика, закупівля матеріалів (насіння, добрива)", — розповіла Маріанна.

Фото: Маріанна Нещерет

Овочівники вирощують, переважно, огірки і томати. Також в їхньому асортименті — салат, зелень, перець. Особливе розмаїття — томатів. Особливий акцент роблять на ексклюзивних сортах: черрі, жовті, тигрові, чорні та ін.

"Ми вирощуємо максимально екологічну продукцію. У кожного є діти, онуки. Дитина повинна зайти в теплицю, зірвати цей помідор або огірок, витерти від пилу і спокійно з'їсти. Ми максимально використовуємо біопрепарати, запилюють рослини джмелі", — зазначає засновниця кооперативу.

За сезон з одного господарства отримують близько 16 тонн овочів. Тобто 1600 тонн з усього кооперативу.

Фото: v-variant.com.ua

Овочі зі Станиці Луганської можна придбати не лише в області, а й у київських супермаркетах і на ринках, а також в Одесі, Дніпрі, Харківській і Донецькій областях.

Фото: v-variant.com.ua

Нещодавно члени кооперативу придбали спеціальну вантажівку для транспортування продукції. Авто вміщує до 8 тонн овочів, має спеціальне охолоджувальне обладнання і підйомний механізм для навантаження.

Члени кооперативу хочуть продавати овочі за кордон і планують отримати сертифікат Global G.A.P. — міжнародний стандарт якості та безпеки вирощеної продукції.

Читайте також: Креативний простір: як жителі Ярової перетворили зупинки на артоб'єкти (ФОТО)

Медіа-партнери
Прямий ефір