Від кожного українця — по 1 грн: всеукраїнську ініціативу єдності запустили на Київщині (ВІДЕО)

Музей у Фастові. Фото: ukrreporter.com.ua

Сьогодні, 1 грудня, у річницю референдуму, на якому українці обрали жити у вільній незалежній країні, у м. Фастів (Київська обл.) стартувала всеукраїнська ініціатива єдності. Її символом став проєкт актора та режисера Ахтема Сейтаблаєва "Кримська садиба". Навколо нього об’єднуються місцеві громади по всій країні, інформує "Дом".

Мало чим примітний залізничний вагон на фастівському вокзалі – саме тут 103 роки тому сталася історична подія. Представники Західноукраїнської та Української народних республік підписали документ про об'єднання ЗУНР та УНР. Тим самим започаткували нову сторінку сучасної української історії. Зараз у цьому вагоні музей, а поряд — пам'ятний знак, до якого щороку на згадку про далекі події покладають квіти. Історичну дату у Фастові пам'ятають, і кожного першого грудня відзначають у міському будинку культури.

Але головною подією сьогодні став запуск всеукраїнської ініціативи єдності. Її мета — допомогти режисеру Ахтему Сейтаблаєву у реалізації масштабного проєкту, будівництва на території етнографічного музею у Пирогові кримськотатарської садиби. Саме вона має стати символом єднання української та кримськотатарської культур.

"Досить, щоб від кожного українця надійшло по 1 грн, і цей проєкт буде реалізовано, зокрема з Донецькою та Луганською областями", — сказав міський голова Фастова Михайло Нетяжук.

На правах ініціатора фастівська громада перша зібрала та передала Сейтаблаєву чек на суму 65 тис. грн. Від кожного мешканця — по 1 грн. Для самого режисера такий подарунок став справжньою несподіванкою. Для реалізації задуманого зараз важливою є кожна гривня.

"У нас так багато спільних перемог, не тільки військових. У нас так багато переплетень, починаючи з мови, починаючи зі слова "Майдан", так багато переплетень у мелосі, у традиціях побуту, в одязі, у вишиванках, у музичних інструментах. І це природно, адже так багато століть ми жили, об'єднувалися, одружувалися. Інакше і бути не могло. І наше завдання — повернути це знання та цю емоцію", — сказав Сейтаблаєв.

Читайте також: Всеукраїнський референдум про незалежність та день народження баскетболу: 1 грудня в історії

Медіа-партнери
Прямий ефір