Украина наш дом

Від -60 до -80°C: як відбувається транспортування та зберігання вакцини Pfizer в Україні

Склад с вакциной Pfizer. Фото: скриншот видео Facebook/Виктор Ляшко

Україна забезпечує відповідний холодовий ланцюг під час зберігання та транспортування вакцини проти коронавірусної хвороби виробництва Pfizer-BioNTech. Температура повинна бути в межах від -60°C до -80°C. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook сьогодні, 19 квітня, інформує "Дом".

За його словами, вакцини зберігаються у морозильному обладнанні за температури від -60°C до -80°C у центральному складі в місті Києві.

А для перевезення перших 117 тис. доз вакцини від Pfizer, які Україна отримала в межах міжнародної ініціативи СOVAX, за результатами відкритого тендеру обрано приватну логістичну компанію ТОВ "Фармасофт".

Також Ляшко розповів про те, як відбувається транспортування та зберігання вакцини:

  1. Логістична компанія щотижня (за необхідності частіше) доставляє партії вакцини з центрального складу до регіональних складів у кількості й за визначеним графіком.
  2. На обласних складах заморожені вакцини зберігатимуться в термоконтейнерах із сухим льодом, які забезпечують підтримання температури -60°C.
  3. З регіональних складів партії попередньо розмороженої вакцини забирають працівники мобільних бригад, складають її у термосумки чи термоконтейнери з температурним режимом від +2°C до +8°C та виїжджають у місця проведення щеплення.

Заступник міністра зазначив, що термін зберігання в термічно стійкій транспортній тарі (термоконтейнері), що забезпечує підтримання температури менше -60°C, складає до 30 днів від моменту доставлення, за умови регулярного поповнення термоконтейнера сухим льодом.

За даними Ляшка, 18 квітня вакциною Pfizer-BioNTech щеплено перші 366 осіб. Розпочали вакцинацію із трьох регіонів — Київської, Волинської та Сумської областей.

"Протягом 19 та 20 квітня до процесу вакцинації долучаться усі регіони країни", — запевнив Віктор Ляшко.

Читайте також: Pfizer в Україні: хто перший отримав щеплення і як почуваються після вакцинації (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, публічних осіб в Україні не щеплюватимуть від COVID-19 залишками вакцин, зокрема залишковими дозами препарату Pfizer.

Прямий ефір