Від 20 тис. грн на місяць: як українські медики реагують на підвищення зарплати (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ap.org

Кабінет міністрів України ухвалив постанову про підвищення оплати праці медпрацівникам. Його дія поширюється на всі державні та комунальні заклади охорони здоров'я, а також підприємства, які уклали договори з Національною службою здоров'я України. Про це повідомляє "Дом".

Так, Дмитро Крупа — ортопед-травматолог із трирічним стажем та зарплатою в 7,5 тис. грн. Він працює в одній із міських лікарень Львова. Каже, що за день може прийняти понад сотню пацієнтів, і така робота виснажує.

"Графік зараз напружений, бо зима, потік пацієнтів збільшується. Дуже багато пацієнтів йдуть через травмпункт. Іноді навіть банально немає часу, щоб піти попити кави, поїсти, про це навіть не йдеться, бо розумієш, що пацієнти є. Потік збільшується, і ти маєш працювати", — пояснив він.

Новина про те, що зарплату підвищать, Дмитра потішила. Він упевнений, що таким чином з’явиться додаткова мотивація працювати в Україні, а не шукати можливості для професійної реалізації за кордоном.

"Звичайно, це приємно, що згадали нарешті про медиків. Хотілося б, щоб це справді було реальністю", — додав лікар.

Згідно з рішенням Кабміну, лікарям, за винятком інтернів, із січня встановлено мінімальну зарплату у розмірі 20 тис. грн. Фахівці з початковим рівнем вищої медичної освіти та бакалаври отримуватимуть 13,5 тис. грн.

Медикам, які працюють неповні день або тиждень, оплата праці здійснюватиметься пропорційно до відпрацьованого часу. Нова заробітна плата складатиметься не лише з посадового окладу. До неї входитимуть надбавки, доплати та премії за престижність праці. Обсяги додаткових виплат встановлюються безпосередньо керівником медичної установи.

Цього року бюджет галузі охорони здоров'я становить 232 млрд грн, на Програму медгарантій передбачено 157,3 млрд грн, що майже на 34 млрд грн більше, ніж минулого року.

Читайте також: Зарплата у 20 тис. грн для медиків — хто отримуватиме, пояснили у МОЗ

Прямий ефір