Украина наш дом

Останнє подовження карт "Ощадбанку" для ВПО — що важливо знати та як діяти (ВІДЕО)

Відділення "Ощадбанку". Скриншот відео: kanaldom.tv

Тільки у Донецькій області щодня близько 600 осіб звертаються до відділень "Ощадбанку", щоб отримати нововипущені платіжні картки для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Термін дії старих подовжили востаннє — до 1 квітня 2022 року, повідомляє "Дом".

Уродженець тимчасово окупованої Макіївки Руслан Саженцев разом із сім'єю перебрався до Краматорська восени 2014 року. Там лишилася його 75-річна бабуся, яка не захотіла кидати домашнє господарство. Раніше раз на три місяці вона приїжджала до Краматорська, щоб відвідати близьких та отримати пенсію. Але, за словами Руслана, із початком пандемії COVID-19 виникли проблеми.

Вільне пересування через лінію дотику блокують вже півтора року незаконні збройні формування (НЗФ). З боку ОРДЛО відкрито лише два коридори — з КПВВ у Станиці Луганській та Новотроїцькому. За час пандемії у багатьох сплив термін дії банківських карток. "Ощадбанк" подовжив його для ВПО востаннє і сповістив усіх власників, де і коли можна забрати нововипущені.

"Ми щодня аналізуємо, контролюємо кількість звернень, тому що ми також зацікавленні для того, щоб максимальна кількість клієнтів отримали картки, тому що розуміємо ті наслідки для пенсіонера, який не зможе отримати картку", — повідомила начальниця філії Донецького обласного управління "Ощадбанку" Світлана Івенко.

За останні два місяці 20 тис. осіб у Луганській та Донецькій областях картки вже забрали. 30% із них отримують їх за дорученням від пенсіонерів.

"Національним банком України передбачена процедура передоручення чи доручення, надання доручення на отримання карток чи на випуск додаткових карток довіреним особам. І останнім часом ми аналізуємо і бачимо, що ця практика значно зростає", — каже Івенко.

На сьогодні близько 100 тис. нововипущених платіжних карток очікують на своїх власників у відділеннях банку.

Читайте також: Про картки "Ощадбанку" прошу подбати заздалегідь, — Верещук звернулася до переселенців

Нагадаємо, раніше "Ощадбанк" заявляв, що до 1 січня 2022 року ВПО зможуть користуватися платіжними картками, термін дії яких спливає. Їх мали не блокувати під час карантину — до 31 грудня.

Пізніше стало відомо, що, починаючи від 1 квітня 2022 року, "Ощадбанк" припинить використання зазначених вище платіжних карток ВПО.

Читайте також: Підсумки 27 грудня: Захід проти агресії РФ, карти "Ощадбанку" для ВПО та спортивні перемоги (ВІДЕО)

Прямий ефір