Украина наш дом

"Останнім біднітиме цар": коли в Росії закінчаться гроші на війну — думка Камельчука

Юрій Камельчук. Скріншот відео: kanaldom.tv

Росія почне відчувати дію санкцій вже з 2024 року та протягом найближчих 4-5 років, коли скорочення потреби у постачанні російського газу та нафти в інших країнах різко скоротиться. Таку думку озвучив в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA народний депутат України (фракція "Слуга народу") Юрій Камельчук.

"За фактом ми побачимо зменшення російського бюджету і, відповідно, скорочення дотацій для регіонів. Після цього абсолютно реально може настати період бунтів у регіонах, оскільки вони розумітимуть, що не так вже й залежать від Москви. І загалом ресурси фінансові будуть потроху вичерпуватися", — сказав депутат.

Водночас він наголосив, що ринок збуту енергоресурсів у Росії, навіть якщо припиняться постачання до Європи, все одно залишається дуже великим — на території Індії, Китаю, Індонезії та інших держав, які, за словами Камельчука, далекі від розуміння про те, наскільки сильно впливає війна на Україну і які загрози це несе всьому європейському континенту та світу.

Щодо військових витрат, то ситуацію можна оцінювати тим, що ЗСУ підбивають і знищують на території України, та оцінювати масштабами того, що росіяни підвозять на склади чи десь на території Білорусі або на території РФ, вважає нардеп.

"Ми можемо тільки попередньо оцінювати це за якимись параметрами. Коли закінчаться гроші на війну — питання, скажімо так, уже не філософське. Воно сильно відчуватиметься росіянами трохи пізніше. Вони поки що це бачать тільки за тим, що деякі товари відсутні. У Росії дозволили офіційно контрабанду — завозити товари, які безпосередньо постачальники не хочуть доставляти, тому що вони працюють у РФ через інші країни, скажімо, через Іран або ще якісь, можливо, через Туреччину", — сказав депутат.

Камельчук також зазначив, що насамперед фінансові труднощі відчують найбідніші регіони, які не мають нафти та газу. Або ті регіони, які не отримують багато дотацій із центру.

"У самій Москві або в Центральному окрузі гроші швидко, найімовірніше, не закінчаться. Ми ж розуміємо, що останнім буде бідніти цар, а всі, хто нижче, матимуть якраз більшість проблем із цим пов'язаних", — резюмував Камельчук.

Читайте також: Потік нафти трубопроводом "Дружба" зупинено: кого це торкнеться

Прямий ефір