Украина наш дом

Особи 13 "козаків" із НЗФ встановила СБУ — що на них чекає (ФОТО)

Викриті члені НЗФ. Фото: ssu.gov.uа

Особи ватажків і активних учасників так званого "Луганського округу донських козаків", які воювали проти сил Антитерористичної операції у складі незаконних збройних формувань, встановила Служба безпеки України. Про це сьогодні, 20 січня, повідомили у пресцентрі СБУ, інформує "Дом".

Йдеться про 13 осіб. За повідомленням Служби безпеки, раніше вони входили до складу громадської організації "Луганський округ донських козаків", яку зареєстрували до 2014 року. Згодом за матеріалами СБУ суд ухвалив рішення про її заборону та примусовий розпуск.

Викриті члені НЗФ. Фото: ssu.gov.uа
Викриті члені НЗФ. Фото: ssu.gov.uа

Фігуранти брали активну участь у бойових діях проти сил Антитерористичної операції у районах Луганська та Дебальцевого, супроводжували так звані гуманітарні вантажі з РФ для НЗФ, а також патрулювали населені пункти на тимчасово непідконтрольній українській владі території регіону.

"Задокументовано факти залучення озброєних учасників ворожого угруповання до охорони незаконних блокпостів в ОРДЛО. Там вони, серед іншого, зупиняли громадський транспорт і автомобілі місцевих жителів та здійснювали протиправні обшуки", — повідомили в пресцентрі СБУ.

Викриті члені НЗФ. Фото: ssu.gov.uа

Нині викриті спецслужбою "козаки" з НЗФ переховуються від правосуддя на тимчасово непідконтрольній українській владі території Луганщини.

"Після затримання їх буде притягнуто до кримінальної відповідальності", — запевнили в СБУ.

Викриття правопорушників здійснювали співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва прокуратури.

Кримінальні провадження розпочаті за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації) Кримінального кодексу України. Нині тривають заходи для встановлення і притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до злочинів проти державної безпеки нашої країни.

Читайте також: Двох "силовиків" з ОРДЛО судитимуть за злочини проти України — деталі розповіли в прокуратурах

Прямий ефір