Особлива військова форма для жінок на передовій

Виготовлення жіночої військової форми. Фото: kanaldom.tv

Понад 30% складу Збройних сил України — це жінки. Таким чином Україна посідає друге місце у світі за кількістю жінок в армії, але форми їм не вистачає. Працівники Міноборони планують запровадити уніфіковану військову форму для жінок. Над її створенням працюють різні ініціативні групи, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

У Міноборони України планують запровадити уніфіковану військову форму для жінок. Над створенням дебютної партії працюють ініціативні групи. Команда на чолі зі столичним дизайнером одягу Станіславом Бітусом та його ученицею парамедикинею Юлією Сідоровою представили свій варіант жіночого мілітарі вбрання.

"Ми почали розробляти спочатку лекала. Потім відшили декілька зразків для дівчат, які на фронті. Передали форму снайперкам та парамедикиням, щоб зрозуміти, чи підійдуть їм нові зразки", — повідомив дизайнер Станіслав Бітус.

Членкиня жіночого ветеранського руху Юлія Сідорова, яка п'ять років воювала на Донбасі, малювала ескізи одягу навіть в окопах. За два тижні до повномасштабного вторгнення здійснила свою мрію — презентувала власну колекцію на вітчизняному тижні моди. Втім, Юлії довелося повернутися до військової справи. Зараз вона служить на Харківщині та з фронту допомагає керувати швейним цехом.

"Ми виграли грант на мільйон гривень. Плануємо купити трохи більше спеціального обладнання для того, щоб шити більше форми", — розповіла Юлія Сідорова.

Україна посідає друге місце у світі за кількістю представниць прекрасної статі в армії, але такого важливого елементу, як окрема жіноча форма, захисницям бракувало.

"Видавали чоловічу форму і навіть спідню білизну. Жінкам важко воювати в одязі, в якому максимально незручно", — резюмував дизайнер Станіслав Бітус.

Перші моделі, створені за мірками, які надав Генштаб, одразу надіслали захисницям на фронт. Після отриманих відгуків одяг удосконалювали.

"У нас багато жінок, які воювали, тож ми зі свого досвіду даємо поради конструкторам. Відправляємо зразки форми дівчатам на передову для того, щоб вони могли сказати свої відгуки", — підсумувала Юля Суворкіна.

Технологи зазначають, що вивчали натівські та ізраїльські лекала, але наші жінки мають трохи інші форми, тож треба було створювати власну форму.

Окрім демісезонного мілітарі вбрання ініціативна група представила ще й зимовий комплект: бойова сорочка, утеплений бушлат і штани. Собівартість одного зимового комплекту майже 4 200 гривень. Військову форму шиють власним коштом і коштом дотації від благодійних фондів.

Читайте також: Одягни жінку-воїна і вона врятує світ: волонтери показали процес створення форми для захисниць України

Прямий ефір