Операція "Світанок": Армія оборони Ізраїлю заявила про ліквідацію лідерів "Ісламського джихаду"

Иллюстративное фото: pravda.com.ua

Ізраїль під час операції "Світанок" 5 серпня ліквідував лідерів палестинського радикального руху "Ісламський джихад". Внаслідок повітряного удару по місту Рафах у секторі Газа було вбито командира південного підрозділу ісламістів Халіда Мансура та командира руху "Палестинський ісламський джихад" Тайсіра Джабарі. Про це повідомила Армія оборони Ізраїлю, інформує "Дом".

За словами прем'єр-міністра Ізраїлю Яїра Лапіда, операцію "Світанок" розпочали у відповідь на черговий обстріл із сектору Газа.

"Вказівка, отримана силами безпеки, була недвозначною: Ізраїль не буде сидіти, склавши руки, коли є ті, хто намагається завдати шкоди його цивільному населенню. Цей уряд проводить політику абсолютної нетерпимості до будь-яких спроб будь-яких атак з Гази на територію Ізраїлю. Терористичні організації не встановлюватимуть порядок денний у районах, прилеглих до сектору Газа, ми не приймаємо жодної загрози для мешканців", — заявив Лапід.

Вже з вечора п'ятниці з боку сектора Газа почався обстріл у відповідь — ісламісти випустили не менше чотирьох сотень ракет. Частину з них перехопила система ППО "Залізний купол".

За словами міністра фінансів Ізраїлю Авігдора Лібермана, ліквідація одного з лідерів палестинського радикального руху "Ісламський джихад" Тайсіра Джабарі стане сигналом для інших.

"Він був не тільки бомбою сповільненої дії, а й приводив у дію бомби сповільненої дії — кілька осередків з вибухівкою, що переміщуються прикордонною зоною. У мене не було вибору, окрім як діяти [проти нього]... Ми, звичайно, не шукаємо війни чи конфронтації, але ми не готові жити під чиєюсь загрозою. Я сподіваюся, що це повідомлення було чітко почуте", — сказав Ліберман у новинах на 12 каналі.

Ця конфронтація між Ізраїлем та сектором Газа – перша за рік. Останній конфлікт тривав 11 днів у травні 2021 року. Тоді загинуло понад 200 палестинців та десятки ізраїльтян. Цього разу операція "Світанок" мала точковий характер.

"Ізраїльтяни справді досягли серйозних успіхів, якраз ось у ліквідації командирів цієї організації. При цьому складалося враження, що ізраїльтяни дуже обережно підходили до реалізації своїх атак. І тут йдеться не тільки про те, що намагаються зберегти життя цивільних, не наражати їх на небезпеку, але цікавий факт, що начебто, ізраїльські військові намагалися не створювати зайву загрозу представникам терористичної організації "Хамас", найбільш впливової в секторі Газа", — зазначив старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Микола Замікула.

Вже надвечір неділі, 7 серпня, за повідомленням агентства Reuters, Палестина та Ізраїль домовилися про перемир'я в секторі Газа. За сприяння Каїра Ізраїль першим погодився прийняти умови перемир'я, пізніше до нього приєдналася Палестина.

Читайте також: Скільки ракет залишилося в РФ і що зупинить Путіна: інтерв'ю із ізраїльським військовим експертом Ігалем Левіним

Медіа-партнери
Прямий ефір