Небезпечніший за "дельту" — що відомо про новий штам коронавірусу (ВІДЕО)

ПАР. Фото: about-planet.ru

У Південно-Африканській Республіці знайдено новий штам коронавірусу. Він небезпечніший за "дельту" та може поширюватися зі стрімкою швидкістю. Великобританія, Нідерланди, Сінгапур, Ізраїль, Чехія та Німеччина або вже припинили рейси до Африки, або збираються це зробити, інформує "Дом".

"Альфа", "бета", "дельта" — це лише ті штами, про які найчастіше говорять у пресі. Насправді мутації коронавірусу, як і будь-якого іншого мікроорганізму, відбуваються постійно, стверджують вчені. І зупинити цей процес неможливо.

"Ми живемо в царстві бактерій, вірусів з моменту існування людства. Не виключено, що і з COVID-19 ми житимемо ще дуже довго. Зараз досить багато молодих людей, які вимагають лікування у відділенні інтенсивної терапії, зокрема це 20, 30, 40, 50 років", — повідомив "Дому" професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Сергій Дубров.

У новому штамі коронавірусу, який виявили у Південно-Африканській Республіці, вчені вже знайшли вдвічі більше мутацій, ніж у "дельті". Завдяки цьому вірус поширюватиметься швидше. У ПАР вже зафіксували 77 випадків інфікування, у Ботсвані — чотири.

"Ми знаємо про новий штам тільки кілька днів, і ми знаємо дуже небагато. Він поводиться аналогічно штаму "альфа" в деяких тестах. У нього є мутації, які дуже схожі на "бета", "гама" та "дельта" варіанти. Дві характеристики, які нас найбільше турбують, це висока переданість та певний рівень імунного вислизання", — розповів головний епідеміолог ПАР Салім Абдул Карім.

Випадки зараження новим вірусом в Україні поки що офіційно не зареєстровані, проте днями у Дніпрі знайшли найнебезпечніший варіант штаму "дельта" — так званий "дельта+". А віруси, що мутували, все частіше вражають дитячий організм, кажуть інфекціоністи.

"На початку пандемії діти становили всього 1-2% серед усіх хворих на коронавірусну інфекцію. А на сьогодні це 10% від усіх хворих. Він дійсно частіше може давати шлунково-кишкові симптоми, він може дійсно давати дуже швидкий розвиток важкої пневмонії. Складно навіть іноді передбачити її перебіг", — пояснила "Дому" інфектологиня, професорка, докторка медичних наук Алла Волоха.

Абсолютного захисту від інфікування будь-яким зі штамів не існує, полегшити перебіг хвороби може лише вакцинація.

"Ми зазвичай проводимо тривалі бесіди про те, що вірус змінюється, але будь-яка вакцинація, яка зараз є, всі вакцини, вони захищають від тяжких наслідків після будь-якого вірусу, який ви підхопите", — наголосила лікарка-невропатологиня Ганна Поречна.

До нових штамів коронавірусу українці готові. Кажуть, звикли до частих повідомлень про мутації. Всесвітня організація охорони здоров'я через появу нового штаму провела екстрену нараду. Вчені відвели на його вивчення два тижні. За цей час вони планують дізнатися, як вірус реагує на вакцини.

Читайте також: Коли очікувати нову COVID-хвилю в Україні, розповів Зеленський

Медіа-партнери
Прямий ефір