Украина наш дом

Онлайнкурси та статті в "Вікіпедії" — за популяризацію кримськотатарської мови візьмуться в Мінреінтеграції (ВІДЕО)

Крымскотатарский флаг. Фото: qha.com.ua

В Україні мають намір популяризувати кримськотатарську мову. Так, у 2021 році Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій має намір запустити онлайнкурси з вивчення цієї мови, заявив керівник експертної групи відомства Марлен Сагіров у коментарі "Дому".

"Нашим міністерством у 2021 році планується запуск онлайнкурсів з вивчення кримськотатарської мови на майданчику Всеукраїнської школи онлайн", — розповів він.

Окрім того, в міністерстві планують запустити марафон з перекладу статей у "Вікіпедії".

"Незабаром ми плануємо запустити марафон з перекладу статей у "Вікіпедії" кримськотатарською мовою. Це дозволить в майбутньому механізувати переклад в Google Translate", — додав Сагіров.

Зазначимо, кримськотатарська мова — це мова корінного народу Криму, кримських татар. Вона належить до групи тюркських мов. Нею, за різними даними, розмовляє близько 500 тис. осіб по всьому світу. Вона внесена ЮНЕСКО до списку мов, які перебувають під серйозною загрозою.

Читайте також: Підтримка кримськотатарської мови з'явилася в Apple

Нагадаємо, що Мінреінтеграції розробило проєкт концепції розвитку та популяризації кримськотатарської мови до 2032 року. Про те, що він включає — читайте за посиланням.

Прямий ефір