Украина наш дом

"Омікрон" важко переносять діти, — Радуцький

Ілюстративне фото: pravda.com.ua

Штам "омікрон" важко протікає у дітей. Про це у програмі "Наосліп" телеканалу "Дом" розповів народний депутат (фракція "Слуга народу"), голова комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

"Не можна сказати, що "омікрон" не такий страшний. Бо на сьогодні ми зіткнулися з тим, що авіакомпанії скасовують рейси, бо немає кому летіти, немає екіпажів. Дуже велика кількість хворих. Ми це бачимо й по Верховній Раді", — наголосив він.

У порівнянні з іншими варіантами, "омікрон" вирізняється більш високою швидкістю розповсюдження.

"Омікрон" на відміну від "дельти" та від попередніх штамів вірусу — більш контагіозний, тобто більш заразний, він швидше поширюється", — зазначив нардеп.

Крім того, відзначається тяжкий перебіг захворювання у дітей.

"І "омікрон" має набагато гіршу річ, ніж минулі варіанти — на "омікрон" дуже важко хворіють діти, чого не було — за тих штамів діти практично не хворіли. Але сьогодні діти, на жаль, дуже важко переносять "омікрон", — уточнив він.

Такі дані підтверджує статистика щодо завантаженості стаціонарів.

"І ми це бачимо за завантаженістю ліжок. Якщо доросле ліжко загалом по країні завантажене трохи більше ніж на 30%, то дитяче ліжко, на жаль, завантажене у деяких регіонах на 70-80%", — підсумував Радуцький.

Повна версія інтерв’ю: Хвилю "омікрону" Україна має пройти набагато легше: інтерв’ю з нардепом Михайлом Радуцьким

Нагадаємо, в Україні зростає кількість інфікованих коронавірусом дітей. До лікарні доправляють дітей з інтоксикацією та температурою 38 градусів. Частіше хворіють у віковій групі 10-14 років — 40% від усіх випадків.

Читайте також: 1 лютого Україна почне використовувати найсучасніші ліки прямої дії від COVID-19, — нардеп

Прямий ефір