Украина наш дом

Окупаційна влада Криму припинила пропускати на півострів громадян з українськими паспортами

КПВВ "Каланчак". Фото: dpsu.gov.ua

Окупаційна влада на території тимчасово окупованого Криму припинила виїзд громадян з півострова на підконтрольну Україні територію навпроти КПВВ «Каланчак» та «Чонгар». Також не пропускають на півострів громадян з українськими паспортами. Про це сьогодні, 23 лютого, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, інформує "Дом".

"Протягом останніх двох годин окупаційна влада не пропустила до тимчасово окупованого Криму близько півсотні громадян України. Безперешкодно можуть потрапити додому лише мешканці півострова з російськими паспортами", — написала Денісова.

Виїзд з півострова заблоковано. Російські силовики пояснюють це тим, що нібито українська влада припинила роботу КПВВ в односторонньому порядку.

Українські прикордонники наголошують, що зі сторони материкової України КПВВ працюють у штатному режимі.

"Обмежуючи свободу пересування громадян, країна-окупант порушує Міжнародний пакт про громадянські та політичні права 1966 року, стаття 12 якого гарантує кожному, хто законно перебуває в Криму, право на вільне пересування та забороняє позбавляти громадян України на в’їзд на територію власної держави", — наголосила Денісова.

Вона закликала міжнародну спільноту вжити заходів щодо припинення політики РФ, спрямованої на відчуження окупованих територій від України разом з громадянами, які там проживають.

Читайте також: 30 тисяч мешканців Волновахи залишаються без водопостачання через обстріл НЗФ, — Денісова

Прямий ефір