Оточує з трьох сторін — чим поглинання Росією Білорусі небезпечно для України (ВІДЕО)

Олександр Лукашенко. Фото: ap.org

Президент РФ Володимир Путін і Олександр Лукашенко узгодили 28 програм щодо поглиблення, як вони заявили, "інтеграції" двох країн. При цьому міжнародні експерти одностайні: насправді Росія просто приєднує Білорусь. А це — вже нові загрози для безпеки України, інформує "Дом".

Олександр Лукашенко 9 вересня п'ятий раз за рік прилетів на зустріч з Володимиром Путіним. Переговори в Кремлі тривали понад трьох годин. За цей час встигли узгодити 28 програм про якусь "гармонізацію". Податкової, політичної та макроекономічної. Нібито, для ще більшого зближення двох країн. Але у Путіна, за словами політичних експертів, щодо Білорусі зовсім інші плани.

"Для Москви зараз ситуація дуже сприятлива для поглинання Білорусі. Тому що всі зв'язки, всі контакти Білорусі вичерпані, адже Захід відповів санкціями, не визнав президентство Лукашенка. І єдине джерело, де можна позики отримувати, — тільки Москва. Безсумнівно, Москва цим користується", — зазначив російський правозахисник Марк Фейгін.

Поки Лукашенко в РФ, російські війська — в Білорусі. 9 вересня там урочисто відкрили спільні військові навчання "Захід-2021". І те, що Лукашенко прилетів до Путіна в день їх старту, не випадково. Міжнародні експерти говорять: так Росія демонстративно "брязкає" зброєю перед Україною. Адже її війська фактично розквартировані просто на північному кордоні України. І надалі створення так званої Союзної держави між РФ і Білоруссю стане прямою військовою загрозою.

"Лукашенко — маріонетка Путіна, це ясно. Це дуже погана новина для України, це ставить під загрозу українсько-білоруський кордон. Можна сказати, що російський кордон розширюється туди. Білорусь, я знаю це з часів роботи в ОБСЄ, була корисною транзитною точкою, а також місцем для зустрічей, наприклад, для переговорів в Мінському форматі. Тепер ситуація дуже погана. Лукашенко покладається на Путіна в питаннях безпеки, він не може впоратися без цього", — вважає експерт з міжнародних відносин Майкл Боцюрків.

Російсько-білоруські навчання закінчаться 16 вересня. А далі, прогнозують експерти, в межах тієї ж Союзної держави Росія продовжить залякувати Україну ще і з білоруського кордону.

"Буде військова база на території Білорусі, яка, звичайно, буде спрямована насамперед в бік України. Навіть якщо вона більше демонстративна — мовляв, дивіться, ми вас оточуємо з трьох сторін — створює військову, оперативну, стратегічну загрозу для України", — упевнений Марк Фейгін.

Але Україна до такого повороту давно готова. Зокрема, секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов наголосив: так зване "братання" Білорусі та Росії триває вже не перший рік.

"Ми розуміємо, що зараз Путін робить дуже просту річ — він хоче захопити собі Білорусь. Ми чітко усвідомлюємо, які загрози у нас є з боку Білорусі та Росії. Ми цим питанням займаємося не тільки сьогодні, а ще з першого дня, як тільки президент призначив мене на посаду, — сказав Данилов в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1 + 1".

За його словами, зараз ситуація під контролем. І подальше зміцнення північного кордону — один з основних пріоритетів української оборонної системи.

Читайте також: Підсумки 10 вересня: форум YES Brainstorming, санкції проти РФ та нові загрози для України

Прямий ефір