Близько 3 тис. учасників бойових дій — переселенці: їхні проблеми обговорили в Мінветеранів

Иллюстративное фото: mva.gov.ua

В Україні нараховується близько 3 тис. людей, які є одночасно учасниками бойових дій та переселенцями. Про це повідомила міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна сьогодні, 17 вересня, під час зустрічі з головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер, інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу відомства.

"Їхні домівки через російську агресію залишилися на окупованій території, і ці люди зробили свідомий вибір — у найскладніший час, на початку війни, пішли захищати країну. Наразі Мінветеранів працює над тим, щоб вже у наступному році всі захисники-переселенці отримали житло — це великі бюджетні кошти. Ми маємо підтримку у цьому питанні на рівні вищого керівництва держави", — розповіла очільниця Мінветеранів.

Також Лапутіна розповіла про роботу Мінветеранів над зміною підходів у системі медичної та психологічної реабілітації захисників, а також належного інформування щодо такої реабілітації, медико-психологічного супроводу родин загиблих воїнів, програму професійної перекваліфікації ветеранів та допомогу родинам, зокрема дітям загиблих учасників бойових дій.

Міністерка поінформувала представників Моніторингової місії ООН, що у березні 2021 року президент Володимир Зеленський утворив Консультативну раду з питань забезпечення прав і свобод захисників України, яка наразі займається адвокацією у сфері забезпечення прав ветеранів. 

Лапутіна зазначила, що відділи Міністерства є у кожній області України, зокрема, й у Донецькій та Луганській, а також Херсонській області, яка межує з тимчасово окупованим Кримом.

"Ми хочемо привернути увагу світової спільноти до проблем України, які перед нами постали через війну. Дякуємо нашим міжнародним партнерам за увагу до ветеранської політики та діяльність Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні", — наголосила очільниця Мінветеранів.

Читайте також: Зеленський збільшив фінансування оборони до 319,4 млрд — на що підуть гроші

Як повідомлялося раніше, у проєкті Державного бюджету України на 2022 року є статті, які стосуються переселенців. Яке фінансування передбачено на статті щодо внутрішньо переміщених осіб (ВПО) — читайте тут.

Медіа-партнери
Прямий ефір