Обмеження пропуску та виїзд на COVID-вакцинацію — ситуація на КПВВ "Станиця Луганська" (ВІДЕО)

КПВВ "Станица Луганская". Фото: dpsu.gov.ua

Незаконні збройні формування (НЗФ) продовжують блокувати роботу контрольного пункту в'їзду-виїзду (КПВВ) "Станиця Луганська". Напередодні лінію дотику змогли перетнути трохи більше 300 осіб. Багато хто їде на підконтрольну Україні територію, щоби зробити щеплення від коронавірусу, інформує "Дом".

Ігор та Ганна разом із родичами виїжджають із тимчасово окупованої території. У руках — великі валізи. Говорять, виїхати звідти непросто. Мешканка смт Станиця Луганська Марія повертається із тимчасово окупованого Луганська.

"У мене там є родичка, і ми по черзі доглядаємо її: місяць я, місяць моя сестра. Ось зараз у Луганську, кажуть, немає вакцини. Тільки й чую, що в лікарнях людей дуже багато, і хворіють, і вмирають... Я йду додому, у мене прописка тут, от і все", — розповіла "Дому" Марія.

НЗФ випускають тих, хто має українську реєстрацію чи документи, що підтверджують необхідність лікування, навчання, догляду за родичем або поховання родича на підконтрольній Україні території, розповідають місцеві жителі.

"Причини — це ж ціла справа, щоб взяти ось ці всі довідки. Ось у мене тут дача, і все життя вона у мене тут. Років 50 вже. І тепер ось така морока. Раз на місяць я тільки можу приїхати та назад", — поділилася мешканка Луганська Людмила.

Перетин через "Станицю Луганську" НЗФ обмежили з 10 жовтня.

"На цей момент контрольний пункт в'їзду-виїзду "Станиця Луганська" перетинають до 400 осіб в обидві сторони щодня. Раніше КПВВ перетинали до 4 тис. осіб. КПВВ "Станиця Луганська" функціонує з 08:00 до 16:00. Особа, яка йде з тимчасово непідконтрольної території України на підконтрольну територію, як і раніше, має встановити мобільний застосунок "Вдома" та пройти десятиденну самоізоляцію", — розповіла начальниця пресслужби Луганського прикордонного загону Тетяна Летошко.

За словами правозахисників, є ще один спосіб потрапити з окремих районів Донецької та Луганської областей на підконтрольну Україні територію. Рекомендують заїжджати із території Росії.

"Людина повинна зателефонувати, уточнити, як їй краще виїжджати: через міжнародний пункт пропуску "Мілове" чи "Гоптівку", там теж можна виїхати. Людина вибирає, з яким перевізником їй краще поїхати. Коли вона приїжджає (з території РФ, — ред.) на територію України, на кордон, їй потрібно зробити ПЛР-тест. Вона робить ПЛР-тест, і після ПЛР-тесту їде туди, де може зробити вакцинацію", — розповіла представниця "Східної правозахисної групи" Катерина Савочка.

Читайте також: Скільки жителів ОРДЛО та Криму зробили COVID-щеплення на підконтрольній території — дані Мінреінтеграції

Прямий ефір