Оглядач Дмитро Слівний підбив підсумки року і порадив книги про справжнє різдвяне диво

Дмитро Слівний. Фото: kanaldom.tv

Упродовж минулого року Дмитро Слівний готував огляди книг та фільмів на телеканалі "Дом". В переддень Нового року експерт "Ранку Вдома" підбив підсумки 2022 року та порадив книги, які допоможуть кожному з нас у ці складні часи віднайти радість та відсвяткувати Різдво. У цьому зокрема допоможуть книги "Хто поцупив шапку Санти?" Еммануеля Рея, "Нові пригоди Сталкі та його команди" Редьярда Кіплінга та "Різдво з червоним кардиналом" Фенні Флеґґ.

Ведучі — Лілія Ребрик, Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Яким був твій 2022 рік? Чи відбулася переоцінка цінностей?

— В житті кожного відбулися зміни, але кожен зробив свої висновки. В мене з'явилося відчуття того, що все можна втратити, що матеріальне — немає значення. Цього року я побачив людей з різних сторін. Відкрив у собі нові якості.

— Що тобі допомагало триматися?

— Постійна зайнятість. Я багато працював, навіть коли навколо все вибухало, навчився опановувати свої емоції. Допомагав з евакуацією людей, привіз з війни собаку. Не дуже люблю про це говорити. Однозначно скажу, що переоцінив все. Війна зняла маски з кожного, багатьох об'єднала.

— Багатьох об'єднує любов до книг. Українці почали ще більше читати. Як книги на Різдво порадиш почитати нашим глядачам?

— Я підібрав три книги. Почну з гостросюжетного детективу француза Еммануеля Рея "Хто поцупив шапку Санти?". Санта готовий вирушати в подорож, щоб потішити малюків новорічними подарунками. Та от халепа! Кудись поділася його шапка. Потрібно якнайшвидше відшукати шапку. Чудова книжка з віконцями, за якими ховаються сюрпризи будинку Санти. З дошкільнятами можна вирушати на пошуки шапки! Щоправда, я розчарувався, бо гадав, що там є цукерки всередині (сміється, — ред.). Якщо серйозно, то це гарний подарунок дітям.

Окремої уваги заслуговує книга Редьярда Кіплінга "Нові пригоди Сталкі та його команди". До речі, 30 грудня у Кіплінга день народження. У нього неймовірна добірка книг, непогані вірші. Як на мене, саме шкільні оповідання Кіплінга — найкращі. Історії про Сталкі — це особлива сторінка творчості автора. Там описаний період його навчання у Коледжі збройних сил у Вестворд-Гоу! Бунтарські та зухвалі пригоди Сталкі та його компанії, хоча й створені понад сто років тому, залишаються цікавими. Це щось нове у хлопчачій підлітковій прозі. До речі, українською історія перекладена вперше.

"Різдво з червоним кардиналом" Фенні Флеґґ — у самісіньке серце. Люблю цю авторку. До речі, з нею мене познайомила моя дружина. Червоний кардинал — це птах, схожий на горобчика. Загалом це історія чоловіка, який помирає від онкологічної хвороби. Книга дуже іронічна, добра і легко написана. Не можливо відірватися. Справжня різдвяна історія, психотерапевтична, яка  демонструє, що не все погане таким є насправді. Інколи мені здається, що ц книгу писав чоловік, бо тут є доля здорового цинізму. Дорослим — раджу прочитати!

Також цікаво: Провести зимові свята із книгою: підбірка Дмитра Слівного

Прямий ефір