Оформлення кредитних канікул військовослужбовцям — усі подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: etektive.lviv.ua

В Україні у 2014 році був ухвалений закон про кредитні канікули, згідно з яким із військовослужбовців до завершення особливого періоду, пов'язаного з бойовими діями на Донбасі, не можуть стягувати штраф або пеню за кредитами. Як оформити такі кредитні канікули, розповіла юристка, начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Білоцерківського місцевого центру Олена Вдовика в програмі "Имею право" телеканалу "Дом".

За словами юристки, цей закон дозволяє військовослужбовцям не сплачувати відсотки за кредитом. Але вносити основний платіж вони зобов'язані.

"Щоб оформити такі пільгові канікули, військовослужбовцю потрібно звернутися в банк, в якому він оформлював кредит, і написати заяву. Також військовослужбовець має надати доказ, який свідчить, що він військовослужбовець. Це військовий квиток або наказ від командира частини. А далі вже банк розгляне вашу заяву і звільнить від сплати відсотків", — розповіла Вдовика.

Самостійно банк не буде звільняти військовослужбовця від сплати відсотків за кредитом — для цього обов'язково потрібно написати заяву.

"Далі все буде залежати від політики банку. Банк може звернутися до виконавчої служби. Також він може перерахувати пеню, відсотки та зарахувати їх як тіло кредиту. Але також банк має право й відмовити вам", — додала юристка.

У такому випадку вона радить звернутися до суду з позовною заявою про захист прав споживача.

"Якщо раптом виконавець вам відмовить, тоді ви можете оскаржити дії виконавця в суді. Як показує судова практика, такі позови задовольняє суд на користь позивача", — розповіла Вдовика.

Читайте також: Як збільшити суму аліментів: поради юристки (ВІДЕО)

Нагадаємо, щоденний соціально-правовий проєкт "Имею право" допомагає жителям тимчасово окупованих територій і "сірої зони" отримати відповіді на найпоширеніші юридичні та побутові питання. Правову підтримку в ефірі телеканалу "Дом" надають юристи безоплатних правових центрів Міністерства юстиції України.

Своє питання можна поставити:

  • за електронною поштою проєкту "Имею право" [email protected];
  • на Facebook-сторінці телеканалу "Дом";
  • зателефонувавши на єдиний номер системи безоплатної правової допомоги (БПД) 080-021-31-03, скачавши мобільний додаток "Безоплатна правова допомога" або звернувшись безпосередньо до одного з 538 офісів БПД у вашому регіоні для особистих консультацій.
Медіа-партнери
Прямий ефір