"Одна Москва пішла на дно і друга піде заодно": гурт SPIV BRATIV у проєкті "Муз_Оборона"

Їх називали українськими The Beatles, адже саме з каверів на хіти ліверпульської четвірки починали свою кар'єру ці музиканти. Гостем нового випуску програми #Муз_Оборона на телеканалі "Дом" став рок-гурт SPIV BRATIV. Четверо братів розповіли про те, як перетворили свою музичну студію в укриття для черкасців, як написали пісні ледь не про всі міста України, та виконали дві з них у студії "Дому" — "В городі Херсоні" та "maskva".

У складі колективу SPIV BRATIV четверо братів — Дмитро, Артем, Антон і Леонтій. Їх музична кар'єра почалася у 2010 році з участі у телешоу "Україна має талант" та "Голос країни". Серйозних намірів на той момент хлопці не мали. Коли гра вийшла з-під контролю і вони зрозуміли, що серйозно хочуть присвятити себе музиці, пішли в музичну школу. Кажуть, що всі "атрибути" професійних музикантів довелося здобувати в процесі.

"Я думав, що за рік-два, ну, максимум три, ми будемо в топі українського шоу-бізнесу. Але дорога виявилася набагато довшою, ніж ми планували", — зізнається Дмитро.

На початку творчого шляху SPIV BRATIV робили кавери на The Beatles українською мовою. Хлопці зізнаються, що довгий час брали з ліверпульців приклад. Зараз розуміють, що порівняння з "бітлами" — це приємно, але хочеться бути впізнаваними саме як SPIV BRATIV.

Гурт SPIV BRATIV

Окрім каверів брати в своїх піснях висвітлювали події 2014 року та підтримували дух військових, виступаючи перед бійцями АТО. Кажуть, що військові — досить стримана публіка, а виступи перед ними мають терапевтичний характер.

З початком повномасштабного вторгнення Росії SPIV BRATIV почали писати композиції про кожне місто, яке зруйнували окупанти — "В городі Херсоні", "Ірпінь, Гостомель, Буча", "Миколаїв", "Вінниця", "Антонівський міст", "Повітряна тривога в Криму".

У колективі хлопці самі собі режисери, оператори і звукорежисери. Пісні зазвичай пише Дмитро.

"За дві години записую пісню, ще за дві години знімаємо кліп, монтуємо і зразу же випускаємо", — ділиться він деталями творчого процесу.

Дмитро з гурту SPIV BRATIV

Пише композиції і Антон, але його роботи поки не випускають. Бо з матюками, сміються хлопці.

За два дні до повномасштабного вторгнення SPIV BRATIV випустили пісню "Час для розмов давно прийшов". Тоді музиканти вже розуміли, що наближається щось жахливе і невідворотне. А Леонтій незадовго до 24 лютого отримав ліцензію пілота. У спеціальній програмі хлопець слідкував за небом над Україною. Якось помітив, що над Україною, Білоруссю та частиною Росії зникли всі літаки на радарі. Це був дуже серйозний маркер, каже він.

Ранок 24 лютого учасники SPIV BRATIV зустріли порізно. Дмитро з дружиною прокинулися і побачили першу ракету — вона пролетіла прямо над їх будинком.

Музична студія колективу в Черкасах знаходиться в підвальному приміщенні. Оскільки всі укриття в місті були переповнені, хлопці вирішили надати своє приміщення в якості бомбосховища для всіх, хто цього потребує. У студії-підвалі збиралося близько 30-40 містян. Брати по черзі чергували і слідкували за наявністю води та продуктів.

"Дуже багато українських народних пісень сльозливі. Про плач, смуток. Я точно знав, що в цю війну не можна писати сумні і сльозливі пісні. Вони повинні бути бойові, бо в бій ідуть з маршем", — каже Дмитро.

Гурт SPIV BRATIV

Першою піснею, написаною після 24 лютого, стала "В городі Херсоні". Музикантів надихнули херсонці, які зупиняли російську техніку голими руками і палили БТР коктейлями Молотова.

Пісня "maskva", кажуть хлопці, народилася так само швидко, як згорів російський крейсер з такою ж назвою.

"Якби на нас ніхто не нападав, ми б не раділи цьому. Назва пісні принципово пишеться з маленької літери і через "А" "maskva". Щоб це не сприймалося, ніби ми говоримо з повагою", — пояснює Дмитро.

Зараз музиканти хочуть написати пісню про перемогу України, але кажуть, що тему наступного треку SPIV BRATIV вирішать наші Збройні Сили. В перемозі українського народу хлопці не сумніваються, бо добро завжди перемагає зло.

Читайте також:

Прямий ефір