Самотні представники антивоєнної Росії: хто вони і як їх карають за інакодумство (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: imi.org.ua

Кремль продовжує боротися з інакодумством: за заклики до миру та проти війни застосовуються арешти та штрафи. Боротьба набуває все більш нездорового характеру: переслідування за телефонні розмови та збереження картинок у соцмережах, насадження військової символіки в дитячих садках та школах, повідомляє "Дом".

На Великдень не згодні з діями уряду росіяни вийшли на антивоєнні пікети у Москві та Санкт-Петербурзі. Протести були одиночними. Андрій Крюков, який вийшов на Червону площу з плакатом "Христос за мир", та Артур Аллаяров із плакатом "Ні війні" опинилися у відділенні поліції. Ще одного пікетувальника Юрія Сердюкова до відділення не довезли — побили в автозаку. Тим часом, суд Краснодара оштрафував двох місцевих жителів. Одного за коментар для антивоєнного ролика, другого за публікацію картинки із зашитим літерою "Зет" ротом.

Публічні особи Росії теж порушують тривале мовчання і відкрито виступають проти дій російської армії в Україні. На Великдень артист Максим Галкін, який зараз живе в Ізраїлі, записав трихвилинний відеомонолог для майже 10 млн. своїх передплатників.

"Ви одночасно молитеся з патріархом... і при цьому ця сама влада посилає ці ракети. Звірства в Бучі — це не ми. Малазійський "Боїнг" — це не ми. Маріуполь зрівняли із землею — це не ми. В Одесу летить ракета — це ми, але не зовсім ми. Все — не ми. А ми що там робимо?" — звернувся Галкін до своєї аудиторії.

Переслідувань у Росії зазнають мами дитсадківців, яких активно пригощають пропагандою "російського світу" та війни. На 48 тис. рублів (19,5 тис. грн), наприклад, оштрафована росіянка, яка зірвала з вікна в дитсадку роздруковану на папері "зетку". Вихователі-бюджетники заважали їй це зробити, волаючи, що це образа символу. Жінка ж відповідала, що символ — осквернення дитсадка.

Дитячому тренеру зі стрільби з лука однієї зі спортивних шкіл Бурятії Валерію Яковлєву довелося заплатити за свої антивоєнні погляди 90 тис. рублів (36,7 тис. грн). За статтею про дискредитацію Збройних сил Росії місцевий суд оштрафував його тричі. Тренер 2 рази зірвав наклейку з літерою "Зет" із дверей школи. Силовикам його здали директор навчального закладу та вахтерка. Розплатитись майстру спорту допомогли місцеві жителі. Але тепер Валерій боїться, що його після 22 років роботи тренером звільнять.

"Якщо дітей починають програмувати з дитинства, то хто з них виросте. Замість того, щоб нести радість, любов і музику, мистецтво, ми починаємо їх шпигувати якимись дурницями", — говорить Яковлєв.

А поліцейському з Москви — уродженцю Бучі Сергію Клюкову — загрожує 10 років за правду, сказану по телефону. Документи його кримінальної справи та розшифровку дзвінків отримали журналісти The Wall Street Journal. По телефону Сергій розповідав колезі про те, що Росія занижує цифри втрат своєї армії, а її солдати вбивають мирних жителів України.

"Ми думаємо, що боремося з фашизмом, але там немає жодного фашизму. Ні. Ти маєш поширювати цю інформацію людям", — сказав правоохоронець колезі.

Адвокат Клюкова наполягає, що той не поширював таких думок публічно. Стаття ж, за якою його судять, передбачає санкції саме за публічне поширення антивоєнних думок.

Тим часом міський суд Нальчика оштрафував напередодні вантажника Олександра Кіліна за коментар у соцмережі: "Фашисти, Росія –— агресор". У суді чоловік покаявся.

А в Краснодарі газета міськради на своєму сайті запропонувала місцевим жителям перечитати антиутопію Джорджа Орвелла "1984". Пост видалили після доносу. Хоча почитати Орвелла росіянам, найімовірніше, треба. Це була слушна порада.

Читайте також: Боротьбу з режимом Путіна продовжує команда Навального — способи та цілі (ВІДЕО)

Прямий ефір