Очищення та опріснення води, лабораторія — військову мобільну фільтрувальну станцію створили в Україні, подібного не було (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Шість мільйонів українців залишились без доступу до питної води. Найбільше, за даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ/UNICEF), страждають жителі Донецької та Луганської областей. А в Харківській — російська армія обстріляла та зруйнувала гідровузол на Оскольському водосховищі. Внаслідок вилилося понад 350 млн кубометрів води, водосховище обміліло. Сьогодні, за умов війни, забезпечення водою — важливе питання не лише для цивільного населення, а й для військових, прикордонників та рятувальників. Розв’язати проблему може військова мобільна фільтрувальна станція, повідомляє "Дом".

Через дії армії РФ люди у багатьох українських містах залишилися без світла, газу та води. Критична ситуація у тимчасово окупованому місті Маріуполь. Води немає і на тимчасово непідконтрольній українській владі території частини Луганської області. Проблеми з подачею води також у Сумах, Миколаєві, Чернігові та Харкові. Щоб швидко розв’язати проблему, в Україні розробили військову мобільну фільтрувальну станцію.

"Це експеримент. Наразі ця машина збудована за наші власні гроші, і її завдання продемонструвати технологію, після цього ми очікуємо на замовлення від кінцевих споживачів. Зараз, коли є військові дії, у населених пунктах та регіонах є проблеми з водопостачанням, попит на авто зріс. І ми сподіваємося, що найближчим часом такі автомобілі вже поїдуть до замовників і даватимуть чисту питну воду", — повідомив директор з корпоративних продажів ТОВ "СПЕЦКОМСЕРВІС" Андрій Костюк.

Військова мобільна фільтрувальна станція здатна не тільки очищати, а й опріснювати солону морську воду.

"Машина працює, три стадії очистки. В неї є піщані фільтри, вугільні фільтри та сорбентні фільтри. Машина накачує і продуктивність в ній фактично є: якщо дуже погана вода — 5 кубів в годину, якщо вода більш-менш чистіша — 7 кубів вона видає. Хватає приблизно на використання у польових умовах. Ми планували це на КПП або давати на переходи прикордонні", — розповів директор компанії "I am a future" Руслан Харів.

Сучасна установка включає і мобільну лабораторію. Нічого подібного в Україні поки що не було.

"Використовуються наші українські сорбенти, для очищення води. Фракції сорбентів від 80 до 5 мікронів, це дозволяє отримувати питну воду. Ми використовуємо гіпохлорит натрію для знезараження, далі механічне очищення, є пом'якшення води, використовуються в системі фільтри іонного обміну, ми забираємо солі, кальцій та калій, у результаті отримуємо питну воду", — пояснив директор підприємства "КОНВЕРСОР" Анатолій Качанов.

Щомісяця можна виготовляти до 10 таких машин. Мобільна станція повністю автоматизована, що полегшує її експлуатацію. Очищати воду зможуть і самі військові, щоби отримувати питну воду на фронті.

Читайте також: Рушниці-антидрони для ЗСУ виробляють українські інженери: дальність дії — до 4 км (ВІДЕО)

Прямий ефір