Черги на вакцинацію та COVID-патрулі — як регіони реагують на обмеження "червоної" зони (ВІДЕО)

Иллюстративный скриншот видео: kanaldom.tv

Від сьогодні, 15 жовтня, Херсонська область перебуває у "червоній" карантинній зоні. Київська — у "помаранчевій". Таке рішення було ухвалено на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС). Також з 18 жовтня до "червоної" зони увійдуть Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська області, повідомляє "Дом".

Так, в херсонських центрах масової вакцинації населення проти COVID-19 другий день черги. Дуже багато людей. Медики переймаються, що не впораються за час роботи центру обслужити всіх охочих. Люди масово щеплюються після того, як дізналися, що область входить до "червоної" зони карантину.

"Тому що страшно втратити роботу, у нас на роботі 5 колежанок захворіли на коронавірус і на два тижні втратили роботу. Якщо захворієш, то залишишся без роботи, без грошей", — поділилася жителька Херсону Валерія Федотова.

У "червоній" зоні повинні бути закриті торговельно-розважальні центри, кафе та ресторани, спортзали, непродовольчі ринки та магазини. Але обмеження не поширюються на ті заклади і масові заходи, де персонал і відвідувачі мають сертифікат про повну вакцинацію.

У Херсоні відвідувачів торговельних центрів та кінотеатрів без сертифіката про вакцинацію не обслуговують. Дитячі садки працюють, а школярів відправили на канікули. Громадський транспорт перевозить пасажирів тільки на місцях для сидіння. Штраф за відсутність маски, що прикриває ніс і рот, — від 170 грн. Про порушення нагадують поліцейські пасажирам громадського транспорту.

Міські лікарні переповнені. Пацієнтів з COVID-19 госпіталізують до обласних медустанов.

"Порушується на рівні області питання для того, щоб розгорнути, можливо, мобільний госпіталь, але скоріше за все, що це буде не в місті Херсоні", — повідомив заступник Херсонського міського голови Роман Головня.

Дотримання правил карантину контролюють COVID-патрулі. Підприємців, які пускають відвідувачів без сертифікатів, штрафуватимуть на 17 тис. грн.

А у Маріуполі Донецької області, який від понеділка теж опиниться у "червоній" зоні, не вистачає медиків для боротьби з коронавірусом, кажуть лікарі. У міських лікарнях підготували тисячу ліжок для приймання хворих.

"Тільки у 9-й міській лікарні на лікуванні перебувають 287 осіб. З цієї цифри тільки 3 людини, які щеплені", — повідомив директор маріупольської міської лікарні №9 Олександр Железняк.

Читайте також: Перелік професій щодо обов'язкової COVID-вакцинації розширюватиме МОЗ — про плани розповів Ляшко

Нагадаємо, що від 21 жовтня жителі "червоної" зони не зможуть користуватися автобусами, поїздами та літаками для поїздок до інших регіонів без сертифіката про вакцинацію, негативного тесту на коронавірус або довідки про одужання від COVID-19. Повний перелік нових умов — читайте тут.

Читайте також: Підсумки 15 жовтня: засідання РНБО, проєкт "Нове село" та розширення "червоної" зони карантину (ВІДЕО)

Прямий ефір