Обшуки, арешти й опитування понад 4 години: про ситуацію з правами людини в Криму розповів Барієв

За перші шість місяців 2021 року в окупованому Криму зафіксували 32 обшуки і понад 150 затримань. Ситуація з порушенням прав людини на півострові продовжує погіршуватися. Про це в програмі "5 вопросов" телеканалу "Дом" розповів глава Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв.

Серед найпоширеніших порушень прав людини — обшуки, затримання, опитування або допити, арешти.

"Ми ще враховуємо опитування, позаяк під виглядом бесід представники ФСБ надають повістку, намагаються спілкуватися з близькими політв'язнів або спілкуються з самими людьми, і таким чином, порушуючи часом власне російське законодавство, можуть проводити так звані опитування понад чотири години", — зазначив Барієв.

За його словами, загальна кількість затримань в Криму за пів року — 156, із них 126 — щодо кримських татар.

"Якщо ми порівняємо з 2020 роком, то було зафіксовано 48 затримань, тут ми бачимо велику різницю. Чому це сталося? Звичайно ж, за ці пів року, передовсім, ми зафіксували так звані затримання, тому що ми по-іншому класифікувати їх не можемо, коли в січні близько 120 людей зупиняли перед Керченським мостом, забирали у них документи", — пояснив Барієв.

Він акцентував, що зупиняють людей і утримують саме за етнічним принципом.

"Такі ж затримання були зафіксовані в листопаді 2020 року. Значно зросла кількість подібних дій із боку окупантів", — сказав глава організації.

Ескендер Барієв також анонсував, що 22 липня Кримськотатарський Ресурсний Центр планує провести пресконференцію, на якій буде озвучена повна інформація про те, як порушуються права людини в Криму за підсумками першого півріччя 2021 року.

Повна версія інтерв'ю: Права людини в Криму — наскільки погіршилася ситуація: "5 вопросов" із Ескендером Барієвим

Нагадаємо, 405 громадян України утримують в місцях позбавлення волі в Росії та на тимчасово окупованих територіях частини Донецької та Луганської областей і Криму.

Медіа-партнери
Прямий ефір