Обидва "Північні потоки" об'єктивно не потрібні, — Умланд про постачання російського газу до Європи та шантаж РФ

Андреас Умланд. Фото: apostrophe.ua

Української та білоруської газотранспортних систем (ГТС) достатньо для транспортування російського газу до Європи. Про це сьогодні, 6 серпня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA заявив німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.

Так він прокоментував ситуацію з газовим шантажем та маніпуляціями з боку Росії.

"Так, на жаль, частково є побоювання. І тому є певний тиск на німецький уряд, щоб з боку Німеччини не було якоїсь причини, щоби цей газ не постачався. Тому і німецькі міністри, і канцлер постійно виступають із цими заявами про те, що з боку Німеччини там все нормально. Взагалі, ця вся дискусія, звісно, ​​у чомусь штучна на тлі того, що є ще наземні потоки через Білорусь та через Україну. Тобто з постачанням газу немає проблем. Є зайві потужності постачання через різні труби, і в принципі, навіть ось цей "Північний потік-1" не потрібен, і "Північний потік-2" точно не потрібен. Тому що українська та білоруська газотранспортна системи достатні для задоволення запиту на транспортування. Але це все, я думаю, такі маневри з боку Росії, і риторика така з боку Росії, щоб з одного боку ввести якісь контрсанкції. Це так треба назвати. Але з іншого боку не повністю втратити репутацію, як постачальник енергетики, енергоносіїв", — пояснив Умланд.

За словами політолога, Росія потребує Європи як споживача своїх енергоресурсів — це важливо не лише для економіки, а й для підтримки стабільності в РФ.

"Тому що це стратегічно важливо не лише для російської промисловості, а й для російського соціального життя. Тому що "Газпром" субсидує внутрішню ціну на газ. І він це може робити на тлі того, що він експортуватиме великі обсяги за ринкові, за світові ціни. З іншого боку, тільки тоді він може займатися цими субсидіями. Тобто це для Росії не втрата репутації, дуже таке принципове питання. І тому ці всі маневри ми бачимо щодо цієї турбіни, і якихось нібито санкцій. Це вся для того, щоб не повністю втратити цей європейський ринок, тому що він потрібен для "Газпрому", і не лише для російської економіки, а також для підтримки соціальної стабільності в Росії", — сказав експерт.

Умланд додав, що, на його думку, "Північний потік-2" завжди був мертвим проєктом.

"Але тепер і "Північний потік-1", я думаю, у якийсь момент буде зупинено, тому що європейські країни відійдуть від цих російських газових імпортів", — резюмував німецький політолог.

Читайте також: У Москві є ілюзії щодо "Північного потоку-2", стратегія Німеччини — відійти від імпорту російського газу, — німецький політолог

Як повідомлялося раніше, 71% громадян Німеччини вважають, що країна має досягти енергетичної незалежності від Росії, свідчать результати соцопитування Deutschlandtrend. Такий високий показник пояснюється кризою газових постачань "Північним потоком-1".

Медіа-партнери
Прямий ефір