Обговорення українського питання на Генасамблеї ООН не повинне бути формальним, — Фесенко

Владимир Фесенко. Скриншот видео: kanaldom.tv

Дискусія про питання, пов'язані з окупацією Криму та частини Донбасу Росією, під час сесії Генасамблеї ООН, яка триває зараз у Нью-Йорку, не повинна бути формальністю. Таку думку в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловив політолог Володимир Фесенко.

"Для нас дуже важливо, щоб відбулася не просто формальна дискусія з українського питання. Принципово важливими є двосторонні зустрічі президента Зеленського. Тому що саме під час них ми на практиці реалізуємо ті зовнішньополітичні напрацювання, завдання, які досягаються під час офіційних візитів і які ми повинні втілювати через спільні дії з нашими міжнародними партнерами", — акцентував Фесенко.

Крім того, експерт відзначив зусилля української сторони щодо привернення уваги світової спільноти до проблеми російської агресії проти України.

"Треба віддати належне зусиллям і українського керівництва, й української дипломатії. Це дійсно дуже важливо для нас. На такому значному, по суті, найголовнішому міжнародному майданчику, необхідно привертати увагу до тих нерозв'язаних українських проблем, які турбують не лише нас. Потрібно про них нагадувати міжнародній спільноті, потрібно говорити. Потрібно нагадувати про проблеми Донбасу, про складну драматичну ситуацію у Криму та навколо Криму", — наголосив Фесенко.

Проте необхідно пам'ятати про те, що питання, пов'язані з Україною, будуть не єдиними в порядку Генасамблеї ООН, продовжив політолог.

"Але треба бути реалістами. Порядок Генасамблеї, звісно, не обмежуватиметься лише українським питанням. Кліматичні зміни й пандемія — ось два головні питання, які зараз перебувають у центрі уваги міжнародної спільноти", — підсумував Фесенко.

Повна версія інтерв’ю: "Дипломатична війна": про презентацію інтересів України на Генасамблеї ООН говоримо з Володимиром Фесенком

Нагадаємо, у Нью-Йорку (США) продовжує працювати українська делегація на чолі з президентом України Володимиром Зеленським, який виступить на 76-й сесії Генеральної Асамблеї ООН. Глава держави та делегація приїхали з чітким посланням: Україна — миролюбна країна, яка перебуває на передовій у протистоянні агресивній політиці Російської Федерації.

21 вересня, Володимир Зеленський вже провів низку зустрічей та перемовин. Так, на полях Асамблеї зустрівся з главою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Про підсумки їхніх перемовин журналістам розповів прессекретар президента України Сергій Никифоров. Крім зустрічей на політичному рівні, під час візиту до США президент України Володимир Зеленський також проведе низку зустрічей з американськими інвесторами.

Крім того, президент провів переговори з президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом і зустрівся з генеральним секретарем Організації Об'єднаних Націй (ООН) Антоніу Гутеррішем.

Читайте також: Потужний сигнал українцям про підтримку — перші підсумки візиту Зеленського до США (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір