Украина наш дом

Обстріли Запорізької АЕС, "серіал" про знищення HIMARS — розбір російських фейків від Лещенка

Сергій Лещенко. Скриншот відео: kanaldom.tv

В останні дні спостерігаються намагання Росії перекласти на Україну відповідальність за можливі наслідки своїх дій в той час, коли Росія окупувала українську територію та контролює Запорізьку атомну електростанцію. Про це сьогодні, 9 серпня, заявив радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко, інформує "Дом".

Він розвінчав чергові фейки російського Міноборони.

Так, у відомстві заявили, що Україна здійснює "акти ядерного тероризму", нібито обстрілюючи Запорізьку АЕС. Цинізм та брехня цієї заяви в тому, що ситуація прямо протилежна, наголосив Лещенко.

"Саме Росія навесні цього року, ставлячи світ за крок до можливої ядерної катастрофи, обстріляла приміщення Запорізької АЕС. Але тепер хоче, щоб Україна несла за це відповідальність в очах світової спільноти. Ця заява є максимальним блюзнірством та брехнею з боку російського пропагандистського оборонного відомства. Україна не несе відповідальності за дії, вчинені Росією під час окупації нашої землі", — сказав радник керівника ОПУ.

Він також розповів, що Кремль продовжує свій серіал, де знову і знову звітує про знищення HIMARS ("Хаймарс"), що не відповідає дійсності.

"Це брехня, "Хаймарси" не знищено", — запевнив Лещенко.

Радник керівника ОПУ закликав не вірити російській пропаганді, довіряти українським ЗМІ, українському військовому та політичному керівництву.

Читайте також: Загрозою аварії на ЗАЕС кремлівський режим намагається розширити масштаб конфлікту та показує початкові цілі війни в Україні, — Рябих

Нагадаємо, російська пропаганда намагається нав'язати світові наративи про нібито неефективність санкцій та зростання цін у світі через антиросійські обмеження. Ці міфи почали поширювати разом з ухваленням санкційних пакетів. Реальною ж причиною зростання світової інфляції, можливих продовольчих криз та страхів європейців перед зимою є війна Росії проти України.

Прямий ефір