Украина наш дом

Обстріли, перебої з водою, допомога переселенцям — у Слов'янську залишаються понад 20 тис. жителів (ВІДЕО)

Слов'янськ. Фото: kanaldom.tv

Сьогодні, 15 серпня, п'ять найбільших міст Донецької області знову постраждали від обстрілів російських окупантів. Десять разів росіяни били по Бахмуту, застосовуючи реактивні системи залпового вогню і завдаючи авіаційних ударів. А вночі ЗС РФ обстріляли центральні райони Слов'янська. Про це з місця подій повідомляє кореспондентка телеканалу "Дом" Альона Грамова.

Внаслідок обстрілу пошкоджено житлові багатоповерхівки, продуктові магазини та перебито лінію водопостачання. Від ударної хвилі щонайменше п'ять будинків залишилися без вікон.

Квартира пенсіонерки Галини Василівни вже двічі на місяць постраждала від обстрілів росіян.

"Сиджу чекаю, чекаю, коли закінчиться цей обстріл. І тут як шарахне, і всі шибки посипалися, такий страх. Дуже злякалася. Це вже вдруге в мене так", — поділилася вона.

Володимир Михайлович до міста повернувся по теплі речі. Пробути у Слов'янську планував кілька днів. Тепер, каже, затримається, адже покинути постраждалу квартиру доньки чоловік не може. Боїться, що залізуть мародери.

"Пошкоджено вікна, на кухні, залі на балконі, пошкоджено стулки віконні. Виїжджатиму, звичайно. Я приїхав спеціально, але вже не сьогодні", — сказав він.

Майже щодня місто зазнає обстрілів. Росіяни б'ють по житлових кварталах, міських ринках та промисловій інфраструктурі. Через це у Слов'янську постійні перебої з водою.

Людей та машин на вулицях небагато. Скупчення місцевих жителів можна побачити лише біля гуманітарних центрів. В одному зі штабів допомагають жителям Донецької та Луганської областей, які втекли з-під обстрілів. Одинока мати Олена з 2-річною дитиною з Олександрівки до Слов'янська переїхала лише пару місяців тому.

"Там прилітало вже й до городів, шашки їх називають начебто, розриваються бомби прямо на городі, застряють, там жах", — розповіла вона.

Переселенців у Слов'янську понад 200. Є жителі Маріуполя та Сєвєродонецька. Вже п'ять місяців волонтери міжнародної гуманітарної організації World Central Kitchen забезпечують людей харчовими продуктами, засобами гігієни та одягом.

"Люди плачуть, плачуть. Щопонеділка ми даємо продукти, люди плачуть, щоправда, дякують за те, що ми можемо таку допомогу їм надати. І люди, звичайно, дуже розбиті, шкода, звичайно, людей", — каже волонтерка Наталія.

До початку повномасштабного вторгнення у Слов'янську мешкало близько 100 тисяч осіб. На сьогодні у місті залишаються понад 20 тис. мирних жителів.

Читайте також: Вибухи тривали кілька годин: з "Урагану" росіяни обстріляли вночі Бахмут, зруйновано 24 будинки (ВІДЕО)

Нагадаємо, за даними начальника Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка, від початку обов'язкової евакуації з Донецької області вже виїхали 5575 жителів. Ситуація в області лишається напруженою.

Прямий ефір