Украина наш дом

Обставини підписання "Харківських угод" почала досліджувати СБУ

Иллюстративное фото: president.gov.ua

Служба безпеки України почала досліджувати, за яких обставин були підписані та ратифіковані так звані Харківські угоди, згідно з якими термін перебування Чорноморського флоту РФ на території України продовжився до 2042 року. Про це повідомляє пресслужба СБУ, інформує "Дом".

Уже відкрито кримінальне провадження щодо службових осіб органів державної влади, досудове розслідування проводять за фактом вчинення державної зради у період з 2008 до 2010 року.

"Слідчі вивчають, зокрема, обставини підготовки та підписання 21 квітня 2010 року "Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України до 2042 року", дотримання регламенту та процедур під час її затвердження депутатами Верховної Ради", — йдеться у повідомленні.

Унаслідок підписання цього документу на території України збільшилася кількість російських військових, які у подальшому були причетні до окупації Криму, зазначили в СБУ.

Перевірка обставин підписання "Харківських угод" розпочалася після відповідного доручення від Ради національної безпеки та оборони України.

Нагадаємо, на засіданні РНБО ухвалили Стратегію деокупації Криму. Пізніше подробиці про зміст документа розповів очільник Меджлісу Рефат Чубаров.

Прямий ефір