Украина наш дом

Освітні центри при українських ЗВО спрощують вступ абітурієнтам з ОРДЛО і Криму (ВІДЕО)

Тестування. Фото: 24tv.ua

Майже 1,5 тис. осіб з окупованого Криму і ОРДЛО стали студентами українських закладів вищої освіти (ЗВО) у 2020 році завдяки освітнім центрам "Донбас-Україна" і "Крим -Україна", повідомляє телеканал "Дом".

У Харкові такі освітні центри діють при 20 ЗВО. У них можна звертатися, навіть не маючи паспорта або документа про освіту, розповідає директор освітнього центру "Донбас-Україна" в Луганському національному аграрному університеті Лариса Васюренко.

"До нас можуть вступати особи з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та з лінії розмежування, так званої "сірої зони". Тобто прописка в документах повинна бути на тих територіях. Можуть вступати без паспорта, маючи лише свідоцтво про народження — ми тут сприяємо в отриманні українського паспорта. Також можуть вступати, не маючи документа про освіту", — розповідає Лариса Васюренко.

Минулого року в Харківський національний політехнічний університет на бюджет вступили 150 абітурієнтів з окупованих територій. Ще 10 жителів Луганської та Донецької областей вчаться на контрактній основі.

"Якщо у них виходить скласти ЗНО — все або одне — це добре. За тими предметами, для здачі яких не вдалося виїхати на ЗНО, вони (абітурієнти, — ред.) можуть доскласти вступні іспити", — пояснює директор освітнього центру на базі Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" Сергій Бєлік.

За його словами, такі іспити не прив'язують до дати для зручності абітурієнтів.

"Ми враховуємо максимально можливості і не прив’язуємо іспити до дати, а ось зібралися одна-дві людини — організовується комісія, і вони складають іспит", — додає Бєлік.

Читайте також: Особливості ЗНО та державної атестації в 2021 році: "Утро Дома" з Андрієм Вітренком

Цього року освітні центри "Донбас-Україна" і "Крим -Україна" відкриються 7 червня. До цього часу, за словами співробітників центрів, абітурієнти можуть отримати консультації телефоном і в соціальних мережах. Нагадаємо, як дітям з ОРДЛО і Криму отримати освіту дистанційно, пояснила юрист.

Прямий ефір