Украина наш дом

Обов’язкова евакуація з Донецької області: що чекає на тих, хто відмовиться, сказав Кириленко

Евакуація з Донецької області. Фото: minre.gov.ua

Евакуація жителів Донецької області триває за планом. Наразі вона є обов’язковою, а не примусовою. Ті, хто відмовляються від евакуації, заповнюватимуть відповідний документ. Про це сьогодні, 2 серпня, повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко в ефірі національного телемарафону, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

"Вона (евакуація, — ред.) не буде одразу активною, тому що не завершився літній період. Втім, люди виїжджають. Щодня ми фіксуємо кількість. Минулого дня було 136 осіб. До Кропивницького евакуйовано. Зараз обрали локації, які необхідно заповнювати. Людям, які евакуюються, відповідним чином ця інформація доводиться. Їм допоможуть оформити документи. І відповідні довідки, розроблено їхній проєкт, подані на узгодження, які заповнюватимуть люди, ті, які відмовляються від обов’язкової евакуації. Робота на цьому напрямку триває. Ті плани, які ми поставили до початку осінньо-зимового, опалювального періоду складного, щоб виконати ці плани, і щоб Донеччина в умовах активних бойових дій мала можливість пройти цей період", — розповів він.

Кириленко наголосив, що кожен, хто залишається, повинен усвідомлювати всі можливі наслідки такого рішення.

"Влада завжди допомагала людям, які евакуювались, і які перебувають тут, на Донеччині. Ми нікого не лишаємо. Але задача одна з наших основних — це зберегти їхнє життя та здоров’я. Тому людина, яка підписує вказаний документ, їй надається роз’яснення, що вона ознайомлена з вимогами та Кодексом України про адміністративні правопорушення та з вимогами Кримінального кодексу України. Що вони безпосередньо, батьки, несуть відповідальність за своїх дітей. І роз’яснення, що є обов’язковою евакуацією. Звичайно, не примусовою. Якщо людина навідріз відмовляється евакуюватись, вона повинна розуміти наслідки, зокрема наслідки своїх дій. Але зовсім це не означає, що їх лишать у біді. Але вони повинні розуміти, які тяжкі наслідки можуть наступити у разі неевакуації. Особливо з зони бойових дій, з території, де ведуться активні бойові дії. Лінія фронту на Донеччині величезна. Таких міст велика кількість. І насамперед, зараз ми акцентуємо увагу саме на таких містах", — сказав він.

За словами начальника ОВА, всі населені пункти без виключення по лінії фронту перебувають під цілодобовими російськими обстрілами. Дуже гаряче на Авдіївському та Бахмутському напрямках.

Читайте також: Обов’язкова евакуація з Донецької області — у Мінреінтеграції надали алгоритм для жителів

Нагадаємо, рішенням Кабміну створено координаційний штаб щодо евакуації з Донеччини, який очолила Ірина Верещук. До нього увійшли представники міністерств, силових відомств та ОВА.

Раніше начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив про організацію наступного етапу евакуації й заявив, що влада "має діяти жорстко, щоб досягти результату".

Президент України Володимир Зеленський повідомляв, що вже є урядове рішення про обов’язкову евакуацію з Донецької області. Для людей організовується повний супровід, повна допомога — і логістична, і виплати.

Читайте також: Розпочалась безоплатна евакуація цивільних з Донеччини до Кіровоградської області (ФОТО)

Прямий ефір