Украина наш дом

Загострення ситуації на Донбасі — це спосіб підняти авторитет Путіна, — російський політолог

Джо Байден и Владимир Путин. Фото: apnews.com

Загострення ситуації на Донбасі — це зокрема наслідки напруження відносин між Росією і США після перемоги Джо Байдена на президентських виборах. Сторони обміняються низкою політичних обмежень та заборон, проте посилення російської агресії на Донбасі не буде. Таку думку сьогодні, 16 квітня, під час стрімтрансляції на Facebook-сторінці телеканалу "Дом" висловив російський політолог Артур Аваков.

Він зазначив, що спілкується з багатьма як російськими, так і українськими журналістами, експертами. І перше, що кидається в очі, — принципово різне бачення та підхід до висвітлення ситуації на Донбасі.

"І навіть не конфлікту в цілому, починаючи з 2014 року, а саме ситуації, яку ми спостерігаємо з лютого цього року", — сказав Артур Аваков.

Політолог констатував, що в Росії інформація подається виключно як — Україна підводить війська до лінії зіткнення і готується взяти реванш за 2014-2015 роки. І відповідно офіційна російська влада підносить свої дії як оборонні, як "ми захищаємо "русский мир", російських громадян".

"З української сторони виглядає все з точністю до навпаки — російська агресія, дві армії сконцентровані біля українських кордонів (одна — в Криму, друга — в Ростовській області)", — додав політолог.

Аваков вважає, що режим припинення вогню на сході України, який тривав з липня 2020 року, оголив проблему відсутності домовленостей між сторонами.

"На мій погляд, все, що зараз відбувається на Донбасі, є результатом перемир'я, яке протрималося трохи більше півроку, і того, що це перемир'я ні до чого не призвело. Не було ніякого просування по політичній частині Мінських угод. Але якщо до цього були постійні обстріли — тобто був привід, щоб не займатися політикою, то за попередні пів року цей привід був знятий. І з'ясувалося, що сторони конфлікту не просто не можуть знайти спільну мову, але в процесі пошуку компромісу все більше одна одну дратують", — сказав експерт.

Він вважає, що значну роль у загостренні конфлікту на Донбасі зіграли вибори в США. І щойно переміг Джо Байден, в Росії відразу зрозуміли, що "пізно пити Боржомі, коли нирки відвалилися".

"Тому всі почали готуватися до найгіршого. А коли Байден ще й назвав Путіна вбивцею, потрібно було терміново піднімати авторитет президента Росії. А який може бути спосіб? Якщо тебе не поважають, потрібно змусити, щоб тебе поважали. Ось підручними способами оперативно знайшли такий вихід із ситуації. Але це не означає, що від демонстрації сили хтось реально планує переходити до реальної агресії", — вважає Аваков.

На його думку, теперішня напруга у відносинах між США і Росією обмежиться лише тим, що зараз сторони обміняються "випадами", санкціями і висилкою дипломатів.

Повна версія трансляції: РФ VS США. Ситуація на Донбасі: Facebook-стрім телеканалу "Дом"

Прямий ефір