Украина наш дом

Загострення на Донбасі має прискорити інтеграцію України в НАТО та ЄС, — експерт

Флаги Украины и НАТО. Фото: ua.news

Загострення на Донбасі має поповнити скарбничку аргументів на користь інтеграції України в ЄС та НАТО. Про це у програмі "На самом деле: Украина" телеканалу "Дом" заявив старший науковий співробітник відділу проблем зовнішньої політики та міжнародної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Микола Замікула.

Він підкреслив, що обстріли на Донбасі, переміщення російських військ до українського кордону, а також незаконна блокада окремих районів Чорного моря з боку Росії — повинні послужити серйозним сигналом для світової спільноти.

"Ми вчергове показали, що маємо проблему — агресора, що будь-якої миті може активізувати свій наступ. Що небезпека від Росії виходить не тільки відносно України, а й щодо всієї європейської спільноти, насамперед — наших сусідів за регіоном Східної Європи, які вже є членами НАТО. І це їх підштовхує до посилення адвокації процесів євроатлантичної та європейської інтеграції України", — сказав Замікула.

На думку експерта, ситуація, що склалася може послужити для критиків Євроатлантичної інтеграції України на Заході серйозним аргументом на користь доцільності цієї ідеї.

"Ситуація показала загострення загрози — причину, через яку Україні потрібно інтегруватися. Для критиків ідеї євроатлантичної інтеграції України на Заході вона могла відіграти свою роль, тому що показала актуальність російської загрози. І якщо хтось аргументує відмову залишати членство в НАТО Україні саме небажанням сваритися з Росією, то вони отримають аргумент, тому що бачать, що Росія готова до активних дій", — акцентував Замікула.

За його словами, Україна повинна продовжувати активну дипломатичну роботу, і це "буде важливим завданням на найближчому саміті НАТО".

Проте, на думку експерта, прогнозувати графік зустрічей "нормандської четвірки" на рівні президентів непросто, оскільки пропонується кілька форматів переговорів.

"Це складне питання, тому що Путін пропонує свої формати: запрошення Зеленського до Москви та двостороння зустріч. Хтось каже, що потрібно проводити зустріч на території Донбасу. Але на зустріч між представниками української влади та проросійських бандформувань, звичайно ж, ми піти не можемо", — прокоментував Микола Замікула.

Він вважає, що не слід покладати на зустріч в Нормандському форматі великих надій, оскільки останні зустрічі "четвірки" не дали значних результатів.

"Я б сказав, що не варто прив'язуватися саме до зустрічі, як до "чарівної палички", яка допоможе розв'язати наші питання: на останні зустрічі покладали надії, але реального результату вони не принесли. На мою думку, навіть якщо найближчим часом зустріч не відбудеться, то особливої загрози для позиції України я не бачу", — резюмував Замікула.

Повна версія інтерв'ю: Як світ може допомогти Україні: інтерв'ю з експертом Національного інституту стратегічних досліджень

Прямий ефір