Обладнали укриття для глядачів та артистів, готують прем'єри — Одеський оперний театр відновив роботу (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Одеський театр опери та балету одним із перших у місті відновив свою роботу під час повномасштабної війни після тривалої перерви, але із суттєвими обмеженнями. Артисти театру готуються до зустрічі із глядачами. Зокрема, під час повітряної тривоги репетирують в укритті, повідомляє "Дом".

Як розповіла балерина Катерина Бурдик, першого місяця збройного вторгнення Росії до України про сцену навіть і не згадувала. Дуже хвилювалася за батька та дідуся, які на той момент перебували на Київщині.

"Потім з'явилося таке як друге дихання, що треба працювати. Це насамперед для глядачів, для воїнів, що ми поруч з ними. Щоб вони приходили і якось трошки відволікалися від цих новин, від цих обставин, що зараз відбувається у нас", — поділилася артистка.

Головна умова початку роботи театру — наявність бомбосховища, щоб глядачі були у безпеці у разі можливих ракетних атак. Самому театру вже понад 200 років. Жодних захисних споруд під час його будівництва не передбачалося. Натомість є 5 підземних поверхів. Після дозволу Державної служби України з надзвичайних ситуацій частину з них переобладнали на укриття для глядачів та артистів театру.

"Тут дві зали для глядачів. Понад 500 осіб. 235 сидячих місць. Для артистів ми обладнали окреме приміщення. Тут є три аварійні виходи. Є тут лави, стільці, Wi-Fi, вода, аптечки, ліхтарики, ліки, антисептики, все найнеобхідніше", — розповів інженер з цивільної оборони Одеського театру опери та балету Павло Горбешко.

У разі повітряної тривоги показ вистави перервуть, а всім глядачам необхідно буде пройти в захисне укриття, що розташовано в театрі, у супроводі білетерів. Замість наявних 1,5 тис. місць, квитки продають в обмеженій кількості — лише на 300 осіб — відповідно до місць в укритті. Для військових та медиків вхід на спектаклі безплатні.

"У разі, якщо ми побачимо, що наповнюваність зали збільшується, а ми зараз поступово збільшуємо свою рекламу, говоримо про те, що театр працює, то у нас є така можливість із 300 зробити і 400, до 500 глядачів розмістити у себе в укритті", — повідомив заступник директора Одеського театру опери та балету Сергій Мюльберг.

За глядачами дуже скучили й солісти театру. Віталій Білий грає головну роль в опері Джузеппе Верді "Набукко". Зізнається, на початку війни був у розпачі — вона розлучила його зі сценою.

"Наші хлопці, наші герої, дякуючи їм, ми зараз тут перебуваємо та працюємо. Це дякуючи їм. Ми повинні падати перед ними на коліна всі. Потім потихеньку починаєш згадувати, що все ж таки ти співак і, мабуть, тобі це не просто так дав хтось зверху. Ти повинен займатися собою, бо це твій хрест, твоє життя. Я більше нічого не вмію робити, за великим рахунком", — поділився соліст Одеського театру опери та балету.

Репертуар театру обмежений. Частина трупи виїхала за кордон або відмовилася працювати у зв'язку з небезпекою ракетного обстрілу. Також адміністрація театру виключила всі спектаклі російських композиторів.

"Звичайно ж, це всі опери Чайковського, Бородіна, це значна і дуже яскрава частина нашого репертуару. Але, на жаль, ми не будемо виконувати цю музику. Тому ми думаємо про те, чим заповнити, як зробити все одно наш репертуар цікавим для глядачів. Ми, на жаль, не можемо показувати деякі спектаклі, бо чекаємо на повернення деяких солістів. Також те саме відбувається і з балетним репертуаром", — сказав головний диригент Одеського театру опери та балету В’ячеслав Чернухо-Воліч.

Попри всі складнощі воєнного стану, артисти вже готують дві прем'єри. Одна з яких — опера українського композитора Олександра Родіна "Катерина", написана за мотивами знаменитої поеми Тараса Шевченка.

"Там теж дуже актуальні моменти зіткнення українського менталітету, українського життя і того чужого життя російського. Провидець Шевченко знав, чим обертається така історія. І, на жаль, історія повторюється, повторюється та повторюється", — розповів головний диригент.

Поки що вистави в Одеському оперному театрі відбуваються тричі на тиждень — у п'ятницю о 18:00, а також у суботу та неділю — о 16:00. Кожна вистава триває не більше ніж дві години.

Одеський оперний театр переніс початок вистав на більш ранній час, щоби глядачі мали можливість дістатися додому до комендантської години, а також у разі повітряної тривоги під час вистави люди змогли спуститися в укриття і потім продовжити перегляд вистави.

Читайте також: 60 театрів із 11 країн — вперше у новому форматі відбувається фестиваль "Мельпомена Таврії" (ВІДЕО)

Прямий ефір