Оборонна угода зі США — що це означає для України (ВІДЕО)

Подписание соглашений между оборонными ведомствами. Фото: president.gov.ua

Черговий крок до вступу України в НАТО та зміцнення позицій в протистоянні російській агресії — підписану напередодні між Україною та США Угоду про оборонне партнерство вже назвали новим етапом співпраці між країнами, інформує "Дом".

Україна може розраховувати на підтримку Сполучених Штатів Америки в умовах російської агресії. Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та українським міністром оборони Андрієм Тараном. За її результатами сторони підписали Угоду про стратегічні принципи оборонного партнерства.

"Ми закликаємо Росію припинити окупацію Криму та бойові дії на Донбасі. Рамкова угода про стратегічну оборону США та України зміцнює нашу співпрацю та просуває загальні пріоритети. Наша співпраця в області безпеки має допомагати Україні протистояти російській агресії", — сказав міністр оборони США.

Володимир Зеленський назвав цю угоду новим етапом у співпраці України та США в оборонній сфері.

"Дуже дякую за те, що є ясність в політиці Сполучених Штатів Америки. Я радий, що те, що ви зараз говорите зрозуміло та однозначно — про те, що Штати підтримують Україну та розуміють, що на сході триває війна, і розуміють, що це окупація з боку Росії. Тобто США визнають суб'єктів цієї війни", — зазначив український президент.

США планують проводити спільні військові навчання, допомагати модернізувати озброєння з метою підтримати прагнення України до НАТО, а також зміцнювати співробітництво країн у сферах безпеки в Чорному морі, кіберобороні та розвідці.

"Тут можуть бути й просто військово-технічне співробітництво, а також можуть бути постачання матеріальних засобів, зокрема озброєння. До речі, наскільки вже відомо, президент анонсував, що у межах цього договору ми отримаємо ще комплекти протитанкових ракетних комплексів", — пояснив у коментарі "Дому" військовий експерт Олег Жданов.

Державний концерн "Укроборонпром" вже уклав три контракти з провідними американськими оборонними компаніями на загальну суму 2,5 млрд дол.

"Стратегія розвитку оборонно-промислового комплексу України, затверджена президентом Володимиром Зеленським, і нещодавно ухвалений Верховною Радою у другому читанні законопроєкт № 3822 створюють необхідні умови для розширення військово-технічного співробітництва зі стратегічними партнерами, залучення інвестицій, трансферу технологій та модернізації виробництва", — заявив генеральний директор концерну Юрій Гусєв.

Результати переговорів делегацій експерти називають хорошим знаком в контексті майбутнього вступу України в НАТО.

"Своє вдосконалення, розробка нового озброєння, модернізація старої техніки, переведення її в боєготовність — ми проводимо так чи інакше вдосконалення та створення зброї відповідно стандартам. Тобто чим більше буде озброєння і техніки у нас, що відповідає вимогам і стандартам НАТО, тим, звичайно, ми більш наближені будемо до вступу в цю організацію", — зазначив військовий експерт Ігор Романенко.

Читайте також: Мільйони допомоги та заява про стратегічне партнерство — підсумки візиту Зеленського в Вашингтон

Нагадаємо, на зустрічі у Білому домі з президентом США Джо Байденом обговорювалося питання про вступ України до НАТО. Про це 2 вересня повідомив президент України Володимир Зеленський.

Медіа-партнери
Прямий ефір